PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Przed świętami kasjerzy dostają instrukcje, by wolniej obsługiwać klientów

Autor: Metro/PAP 19 grudnia 2014 08:46

Kasjerki w centrach handlowych w okresie przedświątecznym obsługują wolniej, a schody ruchome w galeriach wolniej jadą - to może być trik handlowców, by dłużej zatrzymać klienta w sklepie i wyciągnąć z jego portfela więcej pieniędzy - czytamy w "Metrze".

Ostatni weekend przed Gwiazdką oznacza średnio o 60-70 proc. większy ruch w centrach handlowych. W największych galeriach ma być jeszcze tłoczniej, bo zjeżdżają tam ci, którzy kupują prezenty na ostatnią chwilę lub chcą wszystkie świąteczne zakupy zrobić pod jednym dachem. Gazeta cytuje wypowiedzi handlowców z galerii handlowych, którzy przewidują znaczny wzrost liczby klientów w nadchodzącym weekendzie.

W interesie handlowców jest maksymalne wydłużenie pobytu klienta w galerii - wtedy możemy zauważyć więcej ofert i wydać więcej pieniędzy. Galerie nie przyznają się do tego, ale w internecie pojawiają się informacje o różnych trikach stosowanych, by zatrzymać klientów w centrach handlowych. Np. kasjerzy dostają podobno instrukcje, by wolniej obsługiwać klientów, bo ludzie stojący w kolejce do kasy mogą sięgnąć po jakiś wyeksponowany w pobliżu towar. Według innej teorii operatorzy galerii specjalnie zmniejszają też prędkość schodów ruchomych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • yoyo 2014-12-19 09:28:01

  a w sklepach rozpylają zapachy które ogłupiają klientów żeby kupił więcej wódki

 • N. 2014-12-19 09:03:33

  Nie ma to jak miejskie legendy i teorie spiskowe. Owszem w wielu centrach zmniejsza się prędkość schodów ruchomych, ale ze względu na bezpieczeństwo klientów. Ludzi jest znacznie więcej, mają dużo toreb z zakupami, jest tłok i potrzebują więcej czasu na zejście ze schodów. Żeby ruch był płynny, nie doszło do przepychanek i wypadków spowalnia się schody, ot i cała tajemnica.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,85

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane