Przedsiębiorca domaga się od właściciela hipermarketu E.Leclerc 140 tys. zł

Autor: dziennikwschodni.pl 29 maja 2016 10:25

Sąd poprowadzi mediację między przedsiębiorcą a właścicielami hipermarketu. Biznesman, który wiele lat prowadził sklep zoologiczny przy ul. Turystycznej w Lublinie skarży się, że na inwestycji stracił blisko 140 tys. zł. Domaga się zwrotu gotówki - informuje dziennikwschodni.pl.

W 2005 r. Andrzej Jurak wynająłem teren wchodzący w skład Centrum Handlowego E. Leclerc „Turystyczna”, żeby założyć tam sklep wędkarsko-zoologiczny. W umowie, którą podpisał z ówczesnym prezesem, znalazł się zapis mówiący o tym, że jeśli umowa zostanie przedłużona o kolejne 5 lat, to postawiony przez Juraka budynek przejdzie na własność firmy Turisdis, która jest właścicielem hipermarketu.Gdyby umowa nie została przedłużona z przyczyn niezawinionych przez Juraka, wynajmujący miał mu zwrócić poniesione koszty inwestycji.

Andrzej Jurak twierdzi, że w ostatniej chwili powiedziano mu, że umowa nie zostanie przedłużona. Wtedy wystąpił o zwrot gotówki, ale firma odpowiedziała, że jego roszczenia są bezzasadne. Nakazano też rozbiórkę sklepu.

Pierwsze posiedzenie w tej sprawie odbędzie się w sierpniu przed Sądem Rejonowym Lublin-Wschód.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • niewolnik 2016-05-29 10:38:37

    pogonić francuza, pokazać mu hitlerowski hełm to sam ucieknie, zakłamany bohater

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane