Przedsiębiorca z Nowego Targu uratuje Almę?

Autor: Puls Biznesu/dlahandlu.pl 4 stycznia 2017 13:55

Przedsiębiorca z Nowego Targu uratuje Almę? Fot. mat.pras.

Emisja nowych akcji Almy ma zostać skierowana do Tomasza Żarneckiego, przedsiębiorcy z Nowego Targu. Pożyczy on także handlowej sieci 24 mln zł, co pozwoli pokryć koszty postępowania sanacyjnego.

Akcjonariusze Almy przegłosowali na NWZ emisję do 5,5 mln akcji po cenie 1 zł za papier. Emisja skierowana będzie do Tomasza Żarneckiego do którego należy m.in. sklep E.Leclerc i dom handlowy Gorce w Nowym Targu. Żarnecki jest także właścicielem lub udziałowce spółek Ex-Press Holding, Panorama Zakopane, Eco Wind Factory, Europegas, Apteka Centrum J.A. JAGODA, T.ŻARNECKI.

Alma Market przez spółkę zależną Tarnów AM1 jest właścicielem budynku przy ul. Dąbrowskiego w Tarnowie. Ostatnio lokalne media informowały, że w tym budynku w lokalizacji opuszczonej przez sklep Alma, uruchomiony zostanie nowy E.Leclerc.

Jednocześnie akcjonariusze zdecydowali o ustanowieniu kapitału docelowego w wysokości 4,17 mln zł. Obecnie kapitał zakładowy Almy wynosi 5,56 mln zł i dzieli się na 5,56 mln akcji. Upoważnienie do wykorzystania kapitału docelowego ma trwać do 4 stycznia 2019 roku.

Tomasz Żarnecki to kontrowersyjny nowotarski biznesmen i częsty bohater newsów podhalańskich mediów. W 2009 r. informowano, że skutek jego zaniedbań w płomieniach stanął nowotarski E.Leclerc. Żarnecki szybko przystąpił do odbudowy, którą prowadził bez pozwoleń, za co został skazany. W marcu 2012 r. w jego sklepie wypadek miał mały chłopiec - podaje gazetakrakowska.pl.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane