Przedsiębiorcy przeciwko rozbudowie Gemini Park Tarnów

Autor: dziennikpolski24.pl 28 czerwca 2016 12:31

Miejscowi przedsiębiorcy występują przeciwko planom powiększenia wielkiej galerii handlowej. W petycji do prezydenta piszą, że taka inwestycja doprowadzi do upadku handlu w centrum miasta - informuje dziennikpolski24.pl.

Ponad 400 przedsiębiorców, handlowców i właścicieli nieruchomości z Tarnowa i regionu napisało petycję do prezydenta miasta przeciwko planom rozbudowy galerii handlowej Gemini Park Tarnów. - Władze miasta angażowały się w to, by nie przenosić do Warszawy siedziby spółek gazowniczych. Drżą o to, by nie powtórzył się taki scenariusz w przypadku Grupy Azoty. Więc czemu nie martwi ich, że kilkaset tarnowskich podmiotów zastąpią oddziały warszawskich firm, mających swe sieciowe oddziały w Gemini Park Tarnów - piszą w oficjalnym stanowisku.

Podczas najbliższego posiedzenia radni mają decydować o zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego terenu, na którym znajduje się m.in. największa tarnowska galeria handlowa. Bez ich zgody inwestor nie będzie mógł zrealizować swoich planów podwojenia powierzchni handlowej obiektu.

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Gemini oraz rad osiedli Westerplatte i Legionów. Inwestor, w ramach kompromisu, zaproponował m.in. zmniejszenie z 70 do 60 tys. mkw. docelowej powierzchni handlowej galerii (obecnie jest 31 tys. z mkw.). Zgodził się na to, aby linia zabudowy od strony Parku Legionów znajdowała się 4 metry od granicy działki, a nie w granicy, jak pierwotnie zakładał. Przedstawiciele Gemini wycofali się też z planów budowy lądowiska dla helikopterów i zadeklarowali, że zrobią wszystko, aby nocna iluminacja centrum była jak najmniej uciążliwa dla okolicznych mieszkańców.

Więcej na dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane