Przedsiębiorcy przeciwko rozbudowie Gemini Park Tarnów

Autor: dziennikpolski24.pl 28 czerwca 2016 12:31

Miejscowi przedsiębiorcy występują przeciwko planom powiększenia wielkiej galerii handlowej. W petycji do prezydenta piszą, że taka inwestycja doprowadzi do upadku handlu w centrum miasta - informuje dziennikpolski24.pl.

Ponad 400 przedsiębiorców, handlowców i właścicieli nieruchomości z Tarnowa i regionu napisało petycję do prezydenta miasta przeciwko planom rozbudowy galerii handlowej Gemini Park Tarnów. - Władze miasta angażowały się w to, by nie przenosić do Warszawy siedziby spółek gazowniczych. Drżą o to, by nie powtórzył się taki scenariusz w przypadku Grupy Azoty. Więc czemu nie martwi ich, że kilkaset tarnowskich podmiotów zastąpią oddziały warszawskich firm, mających swe sieciowe oddziały w Gemini Park Tarnów - piszą w oficjalnym stanowisku.

Podczas najbliższego posiedzenia radni mają decydować o zmianach w planie zagospodarowania przestrzennego terenu, na którym znajduje się m.in. największa tarnowska galeria handlowa. Bez ich zgody inwestor nie będzie mógł zrealizować swoich planów podwojenia powierzchni handlowej obiektu.

W zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Gemini oraz rad osiedli Westerplatte i Legionów. Inwestor, w ramach kompromisu, zaproponował m.in. zmniejszenie z 70 do 60 tys. mkw. docelowej powierzchni handlowej galerii (obecnie jest 31 tys. z mkw.). Zgodził się na to, aby linia zabudowy od strony Parku Legionów znajdowała się 4 metry od granicy działki, a nie w granicy, jak pierwotnie zakładał. Przedstawiciele Gemini wycofali się też z planów budowy lądowiska dla helikopterów i zadeklarowali, że zrobią wszystko, aby nocna iluminacja centrum była jak najmniej uciążliwa dla okolicznych mieszkańców.

Więcej na dziennikpolski24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    6,99

  • Śr

    5,74

  • Min

    2,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11052

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane