PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Przedstawiciele Argus Capital w market-Detal

Autor: www.dlahandlu.pl 28 sierpnia 2014 09:32

Spółka market-Detal, która niedawno ogłosiła plany odłączenia się od Polomarketu i zapowiedziała stworzenie nowej sieci, dokonała zmian w radzie nadzorczej. Jak dowiedział się portal dlahandlu.pl Pawła Scotta zastapił Emil Daciuk. Obaj są przedstawicielami funduszu Argus Capital w Polsce.

Paweł Scott jest związany z firmą Argus od września 1998 roku. Poprzednio był zatrudniony w Chase Fund Management Polska na stanowisku dyrektora inwestycyjnego.

Emil Daciuk przebywa na stałe w Warszawie. Dla Argus pracuje od września 1998 roku. Poprzednio pracował dla Chase Fund Management Polska oraz Management Accounting Consulting.

Argus II, drugi fundusz Argus, jest zamkniętym funduszem zarejestrowanym w formie spółki komandytowej na Wyspie Jersey, dokonującym inwestycji w Regionie. Środki funduszu wynoszą 263 mln EUR. Pierwszy fundusz Argus o wielkości 170 mln USD został w całości zainwestowany. Argus wyszedł z wszystkich inwestycji pierwszego funduszu.

Argus II inwestuje w następujących krajach Europy Środkowej i Wschodniej: Albanii, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Estonii, Węgrzech, Łotwie, Litwie, Macedonii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Turcji.

Prezesem spółki market-Detal jest Artur Kasner, współzałożyciel sieci Polomarket. Członkami zarządu market-Detal są Zbigniew Wysocki i Artur Góralczyk. Wspólnikiem market-Detal jest Domelius Limited.

Przypomnijmy, w 2012 roku prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Argus Capital spółki Domelius Limited. Wniosek w tej sprawie firma zgłosiła w kwietniu. W tym samym czasie Domelius zgłosił chęć przejęcia części firmy market-Detal. 

Przedstawiciele Polomarketu potwierdzili wtedy, że Argus Capital jest zainteresowany przejęciem mniejszościowych udziałów w jednej ze spółek grupy. - Cała operacja służy uproszczeniu struktur kapitałowych w ramach grupy Polomarket - wyjaśniała spółka.  

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • pilny obserwator 2014-08-28 14:37:50

  aby było jasne dla wszystkich czytających ten artyku: Argus Capital i spółka z Cypru Domelius Limited związane są z market-Detal Sp. jawna, nie zaś z Polomarket Sp. z o.o.

  market-Detal Sp. jawna to dawny Polomarket-Detal (po przekształceniach i zmianie nazwy), czyli mniejsza część Polomareketu.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,94

 • Min

  2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane