PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przejęcie sklepów Dia przez polską Grupę Gastt spaliło na panewce

Autor: www.dlahandlu.pl na podstawie lineaires.com 22 września 2016 09:29

Przejęcie sklepów Dia przez polską Grupę Gastt spaliło na panewce Fot. DIA

Grupa Gastt (Gastronomie-Tendance), firma pochodzącego z Polski biznesmena Andrzeja Kuźmicza, miała kupić kilkadziesiąt sklepów we Francji. Skończyło się na kilku. Ponadto firma  zalega z wypłatami dla pracowników i ma sprawę w sądzie - podaje portal lineaires.com.

Przypomnijmy: działalność Grupy Gastt skupia się na hurtowej sprzedaży polskich produktów m.in. w hali hurtowej w Rungis oraz prowadzeniu małej sieci polskich sklepów w Paryżu pod szyldem Syrenka.

Sklepy Dia, które Gastt chciał uruchomić pod szyldem Okey, miały pojawiać się stopniowo w tym roku. 

Polak ma jednak kłopoty finansowe. Fundusze, które miały wesprzeć inwestycję w nowy format zostały zablokowane w Niemczech, a Gastt chwilowo nie miał dla nich alternatywy. Kuźmicz obiecał uregulować zobowiązania wobec pracowników w sierpniu, jednak we wrześniu 47 pracowników z ośmiu przejętych przez Gastt sklepów Dia wciąż nie otrzymało ani grosza i są odsyłani do poprzedniego pracodawcy. 

Zażenowany całą sytuacją Carrefour postanowił wycofać się ze sprzedaży dalszych 30 sklepów Dia i nie szuka już dla nich nowego nabywcy. 

Kuźmicz zobowiązał się do uregulowania należności, a plan który przedstawił na wokandzie sąd uznał za wiarygodny.

Pracownicy przejętych sklepów są na razie w sytuacji patowej - wyrokiem sądu handlowego w Paryżu do 6 października Gastt ma czas na uregulowanie należności, a więc nie mogą póki co szukać innej pracy.

Jeśli do tego czasu polski przedsiębiorca nie uzyska dofinansowania na swoją inwestycję, sąd może zasądzić likwidację Gastt, a pieniądze z niej uzyskane byłyby przeznaczone na pensje dla pracowników.

Polska grupa Gastt uruchomi we Francji 37 sklepów Okey, przejętych od Carrefoura

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane