Przestępcy kuszą klientów Biedronki bonami, by wyłudzić dane do kont bankowych

Autor: dlahandlu.pl 16 kwietnia 2018 09:40

Zespół CERT Polska ostrzega przed nową akcją phishingową, wycelowaną w klientów Biedronki. Przestępcy posługują się domeną bony-biedronka.com, pod którą znajduje się strona internetowa przypominająca oficjalną stronę tej sieci sklepów. Służy ona do wyłudzania danych do kont bankowych.

Potencjalnym ofiarom prezentowany jest niezbyt starannie przygotowany tekst wraz z banerem, który sugeruje, że w ramach oferty specjalnej możliwe jest zakupienie bonu zniżkowego na 50 zł.

Po kliknięciu w baner ofiara jest przekierowywana na stronę podszywającą się pod bramkę płatności Dotpay. Phishingowa strona bardzo przypomina tę oryginalną, a dodatkowo posługuje się certyfikatem SSL wystawionym przez Let’s Encrypt.

Fałszywa bramka prosi ofiarę o wybór swojego banku, aby w następnym kroku zaprezentować imitację formularza logowania do serwisu transakcyjnego. Kiedy użytkownik poda swoje dane, skrypt napisany przez napastników inicjuje równoległą sesję z danym bankiem, loguje się tymi danymi i podejmuje czynności mające na celu wyprowadzenie pieniędzy z konta ofiary na rachunek bankowy podstawiony przez atakujących.

Biuro prasowe sieci poinformowało, że na skutek zdecydowanej reakcji właściwych organów wspomniana strona już nie działa a oficjalną stroną internetową sieci Biedronka jest strona www.biedronka.pl. Tam znajdują się informacje o prowadzonych konkursach i innych akcjach marketingowych. Jednocześnie w przypadku jakichkolwiek wątpliwości dot. prawdziwości danej strony internetowej zaleca się kontakt z Biurem Obsługi Klienta (mail: bok@biedronka.eu, tel. 800 080 010 lub 22 205 33 00).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    2,10

  • Min

    1,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4361

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane