Przesunięty termin rozpoczęcia budowy gliwickiego Focus Malla

Autor: Gazeta Gliwicka 16 marca 2011 09:52

Po raz kolejny został przesunięty termin rozpoczęcia budowy Focus Mall Gliwice. Przedstawiciele Parkridge Retail planują rozpocząć realizację obiektu na początku czerwca 2011 i zakończyć budowę w I połowie 2013 roku - informuje Gazeta Gliwicka.

Focus Mall Gliwice jest najdłużej budowaną w historii Śląska galerią handlową. Inwestor zapowiadał jej otwarcie na początku 2010 roku, ale już w listopadzie 2010 informowano, że prace rozpoczną się w lutym tego roku a zakończą się w drugiej połowie 2012 roku. W sumie termin rozpoczęcia prac przekładano 3 razy.

Tak duże przesunięcia czasowe w budowie galerii Focus Mall Gliwice wynikają m.in. z ostrożności instytucji finansowych, które miały finansować budowę centrum - podaje "GG".

Galeria Focus Mall w Gliwicach to największa z zaplanowanych przez firmę Parkridge inwestycji. Plany zakładają, że centrum handlowe będzie liczyło 140 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 65 tys. mkw. powierzchni handlowej. Znajdzie się na niej: 180 sklepów, restauracje, kawiarnie i wielosalowe kino. Parking pomieści ponad 1,2 tys. samochodów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9920

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane