Przesyłki w Paczkomatach do odbioru w 48 godzin

Autor: Bankier.pl 29 kwietnia 2017 09:07

Przesyłki w Paczkomatach do odbioru w 48 godzin Fot. InPost

Od 14 maja paczki w Paczkomatach nie będą czekać na odbiór przez 72 godziny. Czas ten zostaje skrócony do 48 godzin - podał Bankier.pl.

InPost dokonuje tej zmiany, powołując się na "czas i wygodę" użytkowników Paczkomatu, argumentując, że większość zainteresowanych paczkę odbiera i tak w czasie nieprzekraczającym 24 godzin - informuje Bankier.pl.

Co się stanie, jeśli  paczka nie zostanie odebrana w wyznaczonym czasie? Trafi ona do najbliższego oddziału InPost Paczkomaty i poczeka tutaj na odbiorcę nie 11 dni jak dotychczas, tylko 3 dni. Możliwe jest wydłużenie czasu oczekiwania paczki w Paczkomacie o kolejne 48 godzin, usługa ta jest jednak odpłatna.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • borizm 2017-06-14 11:21:08

  Rozumiem, że mają problemy finansowe, ale przez zabieranie, klientów nie zyskają, tylko mogą stracić.

  Jeśli InPost widzi problem przeładowanych zalegającymi paczkami Paczkomatów, to powinien wprowadzić jakiś rodzaj bonusowego konta z dodatkowymi dniami na odbiór paczki dla danego numeru telefonu, który by mobilizował do nawet jeszcze szybszego odbioru.

  Np. domyślnie nowy użytkownik miałby 5 dodatkowych dni na odbiór, plus te 48 godzin, ale jeśli odebrał by paczkę w ciągu pierwszych 12 godzin, zyskiwał by 6 godzin, jeśli później niż w ciągu pierwszych 24 godzin, to tracił by 6 godzin. Te bonusowe dni kumulowały by się do 12 dni maksymalnie i były by w porcjach 6 lub 12 godzinnych pożytkowane, przy przekraczaniu standardowego 48-godzinnego terminu odbioru.

  Myślę, że to nie było by trudno zaimplementować i wdrożyć, a z pewnością podniosło by komfort użytkowania, z tym że InPost nie zarobił by tyle na 4 + 0.92 złotowych SMSach, ale nie ponosił by aż takich dodatkowych kosztów związanych z przekładaniem paczek, albo niemożliwością ich dostarczenia z uwagi na powolny odbiór paczek przez klientów, którzy nie są do tego zachęceni np. poprzez gromadzenie bonusów.

 • borizm 2017-06-14 11:00:32

  Tak, już to widzę, że zrobili to z uwagi na "wygodę". Naprawdę zabawne.

  Jestem więcej w delegacjach niż w domu, nie wiem kiedy ktoś paczkę wyśle, a InPost w trudnych do przewidzenia odstępach czasu jest w stanie paczkę dostarczyć do Paczkomatu (czasem dzień, czasem dwa, albo trzy) i ciężko wycelować z terminem odbioru, więc dla mnie wymogiem było by, aby paczka czekała na mnie w Paczkomacie najlepiej tyle, ile na Poczcie Polskiej, czyli 14 dni roboczych. Za przedłużenie pobytu w Paczkomacie o kolejne 48 godzin trzeba zapłacić InPost 4.92 zł wysyłając SMS.

  Dodam też, że wysyłka na Paczkomat jest często i tak droższa niż wysyłka polecona Pocztą Polską.

  Z tym skróceniem trochę strzelili sobie zatem kompletnie w stopę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,36

 • Min

  6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane