PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Przewodnicząca "Sierpnia 80" w Tesco: zmniejszenie zatrudnienia w sklepach sieci

Autor: SIerpień80, dlahandlu.pl 20 kwietnia 2011 13:09

W przeciągu ostatnich kilku lat w Tesco zmieniło się wiele. Niestety, na gorsze! I apel: drogi kliencie, zakupy w Wielką Sobotę 23 kwietnia zrób w godzinach dopołudniowych - w ten sposób pomożesz pracownikom - pisze Elżbieta Fornalczyk, przewodnicząca WZZ "Sierpień 80" w Tesco Polska.

Jak czytamy w oświadczeniu, drastycznie zmniejszyła się liczba pracowników w poszczególnych sklepach sieci Tesco Polska. O ile w lutym 2008 r. było 300 sklepów i 27 tys. pracowników, to obecnie jest 350 sklepów i 28 tys. pracowników. Załogi w poszczególnych sklepach zmniejszyły się o co najmniej 30 procent.
Wprowadzono też multiskiling, polegający na tym, że wszyscy pracownicy robią wszystko oraz Clubcard, czyli karta lojalnościowa dla klienta. Obowiązkiem kasjerki jest spytać każdego klienta o kartę, a jeżeli takowej nie posiada to zaproponować jej założenie. Nieważne czy stoi ogonek klientów do kasy, bo jeżeli klient wyrazi chęć otrzymania karty, kasjerka musi ją założyć. Kasjerka powinna założyć 4-6 Clubcard'ów dziennie. Następny punkt dotyczy zakazu przyjmowania przez kasjerów nawet nieznacznie uszkodzonych banknotów. Przyjęcie takiego banknotu będzie kasjerce liczone jako niedobór kasowy (czyli „manko").
Autorka oświadczenia pisze również o planowanych podwyżkach. - Jakie i ile dowiemy się na przełomie maja. Wzrost płac będzie wprowadzony (jak to jest przyjęte w Tesco) od lipca. Mamy nadzieję, że będzie to realna i odczuwalna podwyżka płac, tak jak realne i mocno odczuwalne są rosnące koszty życia - czytamy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • wojtek 2011-04-28 13:00:12

  i co z tego że doszło obowiązków? koszty zatrudnienia rosną to i musi efektywność pracy rosnąć

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  11,63

 • Min

  9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane