PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przez budowę metra handlowcy zapłacą niższe czynsze

Autor: PAP 16 czerwca 2011 08:55

Zarząd Dzielnicy Śródmieście zdecydował, że najemcy lokali usługowo-handlowych na parterach budynków z wejściem od ul. Świętokrzyskiej zapłacą niższy czynsz, jeśli spadnie im obrót w związku budową II linii metra przy tej ulicy.

Jak poinformowała PAP rzecznik dzielnicy Urszula Majewska, obniżka dotyczy tych lokali, które należą do miasta: przy ul. Świętokrzyskiej 30, ul. Świętokrzyskiej 34 i ul. Wareckiej, z wejściem od ul. Świętokrzyskiej.

Wysokość procentowej obniżki będzie wynosić połowę procentowego spadku obrotów, nie więcej niż 30 proc. miesięcznej wysokości czynszu.

Procedura ustalania wysokości obniżki będzie prowadzona oddzielnie dla każdego najemcy w siedzibie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami, na umotywowany wniosek najemcy, który zaobserwował spadek obrotów związany z budową II linii metra. Obniżki będą udzielane cyklicznie, po upływie każdych kolejnych 3 m-cy utrudnień.

Rzecznik podkreśliła, że takie zniżki były udzielane w ubiegłych latach najemcom lokali użytkowych przy ul. Krakowskie Przedmieście, w związku z remontem nawierzchni ulicy.

Poinformowała, że pod wymienionymi adresami są usytuowane 24 lokale użytkowe o łącznej powierzchni 3.225,48 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane