PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przez kilka miesięcy wartość akcji Rovity spadła o 60 proc.

Autor: Parkiet 19 marca 2012 13:06

Akcjonariusze mniejszościowi Rovity, spółki zależnej od EKO Holding, oczekują wyjaśnień w sprawie warunków niedawnego przejęcia - pisze "Parkiet".


Grupa EKO Holding przejęła z początkiem trzeciego kwartału 2011 r. kontrolę nad spółką Rovita, notowaną na rynku NewConnect. Nieco ponad 1,5 roku temu cena emisyjna akcji debiutującej na publicznym rynku Rovity wynosiła 1,5 zł. Obecnie akcja Rovity wyceniana jest na niecałe 40 gr, a kondycja finansowa spółki w drugim półroczu 2011 r. uległa bardzo istotnemu pogorszeniu. Natomiast od momentu przejęcia kontroli przez EKO wartość akcji spadła aż o ponad 60 proc. - pisze "Parkiet".

W najbliższych dniach w trybie przewidzianym przepisami kodeksu spółek handlowych, stowarzyszenie wystosuje zarówno do Rovity, jak i EKO pytania dotyczące sytuacji finansowej Rovity oraz operacji związanych ze sprzedażą aktywów detalicznych, a także perspektyw dotyczących rozwoju spółki. Inwestorzy chcieliby również poznać strategię akcjonariusza większościowego względem dalszej obecności Rovity na rynku publicznym. Zarówno w ocenie stowarzyszenia, jak i akcjonariuszy mniejszościowych spółki, jest wiele znaków zapytania, które należałoby jak najszybciej wyjaśnić - czytamy w "Parkiecie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane