PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Przy supermarketach Intermarche może powstawać do 15 nowych stacji paliw rocznie

www.portalspozywczy.pl 8 grudnia 2014 19:44

Krzysztof Waligórski, prezes sieci Intermarche, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl zapowiada szybki rozwój przysklepowych stacji paliw. Aktualnie przy placówkach Intermarche działa w Polsce 50 stacji paliw, a liczba ta wzrasta z roku na rok o ok. 10. To tempo może w najbliższym czasie przyspieszyć do 15 otwarć nowych stacji rocznie.

- W przypadku tego projektu, tempo otwarć będzie zależało od pozyskania odpowiednich zezwoleń i pozwoleń na ich realizację. W Polsce jesteśmy rynkowym liderem. Wśród sieci handlowych mamy największą sieć stacji paliw w Polsce, wyprzedziliśmy Carrefoura, Tesco i Auchan. Oprócz sieci sklepów, chcemy rozwijać usługi komplementarne, które będą uzupełniać naszą ofertę handlową i zachęcać klientów do odwiedzania naszych sklepów. Z naszych analiz wynika, że stacje paliw mogą powstać nawet przy dwóch trzecich naszych sklepów - tłumaczy Waligórski.

Gdy weźmiemy pod uwagę, że sieć supermarketów Intermarche liczy obecnie w Polsce 213 placówek, oznacza to, że stacje paliw mogą funkcjonować przy 140 sklepach pod tym szyldem. To o 90 więcej, niż obecnie. Stacje paliwowe maja być otwierane zarówno przy samych sklepach Intermarche, jak i w ramach tzw. Rynków Muszkieterów, czyli przy działających obok siebie sklepach Bricomarche i Intermarche.

Wcześniejsze plany Intermarche zakładały budowanie stacji paliw przy każdym nowym sklepie, tam, gdzie pozwalałyby na to warunki. - Niestety, ze względu na skomplikowane i często długotrwałe procedury, okazało się to niemożliwe. Spowalniało to cały proces inwestycyjny, więc zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Oczywiście, są takie lokalizacje, gdzie warunki zabudowy pozwalają na tego typu jednoczesne inwestycje i tam one będą realizowane - komentuje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl prezes Intermarche.

Jak zapewnia Waligórski, stacje paliwowe przy sklepach pozytywnie wpływają na wynik danej placówki oraz na wizerunek całej sieci, jak również wyróżniają Intermarche na tle konkurencji.

W przyszłości Intermarche nie wyklucza rozwoju sieci samodzielnych stacji paliw. Na razie jednak sieć supermarketów zamierza skupić się na tworzeniu komplementarnych projektów, wzajemnie napędzających sobie sprzedaż.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • samochodzik 2014-12-09 09:02:06

  tylko po co kolejne stacje paliw -już ich nikt nie potrzebuje

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,06

 • Min

  2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane