PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Przy supermarketach Intermarche może powstawać do 15 nowych stacji paliw rocznie

www.portalspozywczy.pl 8 grudnia 2014 19:44

Krzysztof Waligórski, prezes sieci Intermarche, w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl zapowiada szybki rozwój przysklepowych stacji paliw. Aktualnie przy placówkach Intermarche działa w Polsce 50 stacji paliw, a liczba ta wzrasta z roku na rok o ok. 10. To tempo może w najbliższym czasie przyspieszyć do 15 otwarć nowych stacji rocznie.

- W przypadku tego projektu, tempo otwarć będzie zależało od pozyskania odpowiednich zezwoleń i pozwoleń na ich realizację. W Polsce jesteśmy rynkowym liderem. Wśród sieci handlowych mamy największą sieć stacji paliw w Polsce, wyprzedziliśmy Carrefoura, Tesco i Auchan. Oprócz sieci sklepów, chcemy rozwijać usługi komplementarne, które będą uzupełniać naszą ofertę handlową i zachęcać klientów do odwiedzania naszych sklepów. Z naszych analiz wynika, że stacje paliw mogą powstać nawet przy dwóch trzecich naszych sklepów - tłumaczy Waligórski.

Gdy weźmiemy pod uwagę, że sieć supermarketów Intermarche liczy obecnie w Polsce 213 placówek, oznacza to, że stacje paliw mogą funkcjonować przy 140 sklepach pod tym szyldem. To o 90 więcej, niż obecnie. Stacje paliwowe maja być otwierane zarówno przy samych sklepach Intermarche, jak i w ramach tzw. Rynków Muszkieterów, czyli przy działających obok siebie sklepach Bricomarche i Intermarche.

Wcześniejsze plany Intermarche zakładały budowanie stacji paliw przy każdym nowym sklepie, tam, gdzie pozwalałyby na to warunki. - Niestety, ze względu na skomplikowane i często długotrwałe procedury, okazało się to niemożliwe. Spowalniało to cały proces inwestycyjny, więc zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Oczywiście, są takie lokalizacje, gdzie warunki zabudowy pozwalają na tego typu jednoczesne inwestycje i tam one będą realizowane - komentuje w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl prezes Intermarche.

Jak zapewnia Waligórski, stacje paliwowe przy sklepach pozytywnie wpływają na wynik danej placówki oraz na wizerunek całej sieci, jak również wyróżniają Intermarche na tle konkurencji.

Przeczytaj także:

W przyszłości Intermarche nie wyklucza rozwoju sieci samodzielnych stacji paliw. Na razie jednak sieć supermarketów zamierza skupić się na tworzeniu komplementarnych projektów, wzajemnie napędzających sobie sprzedaż.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • samochodzik 2014-12-09 09:02:06

  tylko po co kolejne stacje paliw -już ich nikt nie potrzebuje

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  11,98

 • Śr

  7,99

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane