PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przybywa galerii handlowych w Toruniu

Autor: Gazeta Wyborcza 20 kwietnia 2011 09:17

Nowe galerie handlowe dla torunian coraz bliżej. Karawela złożyła wniosek o pozwolenie na budowę, Irlandzka Grupa Inwestycyjna pozwolenie już ma - podaje Gazeta Wyborcza Toruń.

Przedstawiciele Karaweli oraz projektanci przyjechali do Torunia, aby złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Wcześniej podpisali z prezydentem miasta Michałem Zaleskim umowę o przedłużeniu linii tramwajowej do centrum i dalej, aż do Portu Drzewnego.
Jak podaje Gazeta Wyborcza, wniosek rozpatrzy magistracki wydział architektury i budownictwa. Jeśli nie będzie w nim błędów, inwestor powinien dostać pozwolenie w ciągu 65 dni.
W planach jest też park handlowy o powierzchni 20 tys. mkw., na budowę którego inwestor złoży osobny wniosek o pozwolenie. Ma to być zespół budynków obok galerii, które uzupełnią ofertę powstającej w pobliżu Castoramy.
Trwa już budowa galerii Toruń Plaza na miejscu dawnego stadionu żużlowego. Spółka Plaza Centers planuje otwarcie na Boże Narodzenie. Jak czytamy w GW, rozbudowywać chce się też Galeria Copernicus, dziś największe centrum handlowe w mieście.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane