Przychody Bierdonki w I półroczu br. wyższe o 18 proc.

www.portalspozywczy.pl 25 lipca 2012 11:08

Przychody Bierdonki w I półroczu br. wyższe o 18 proc.

Właściciel Biedronki ma za sobą kolejne udane półrocze. Skonsolidowane przychody wyniosły 5,108 mld euro i wykazały 7,5-proc. wzrost w porównaniu z I półroczem 2011 r. Przychody sieci w Polsce urosły o 18 proc. w lokalnej walucie i plasowały się na poziomie 3,13 mld euro. Biorąc pod uwagę sam II kwartał, wzrost sprzedaży w Polsce wyniósł 7,6 proc.

Zysk netto całej grupy wzrósł o 5,6 proc. osiągając 152 mln euro. EBITDA wyniosła 326,5 mln zł (wzrost o 5 proc.), a zysk na jedną akcję (EPS) - 0,24 euro, co oznacza wzrost o 5,6 proc.

W samym II kwartale br. Jeronimo Martins zanotowała 12,3- proc. spadek zysku netto, który wyniósł 77 mln euro. Sprzedaż całej grupy w tym okresie wzrosła o 6,3 proc. do 2,67 mld euro. Sprzedaż w Polsce wzrosła o 7,6 proc. w II kwartale, podczas gdy sprzedaż like-for-like wzrosła o 4,7 proc. w porównaniu do 20-proc. wzrostu w tym samym okresie ubiegłego roku.

Według władz Jeronimo Martins, ostatnie spowolnienie wzrostu polskiej gospodarki doprowadziło do osłabienia wskaźników sprzedaży detalicznej w tym kraju. Gdyby nie to wyniki Biedronki byłyby jeszcze lepsze.

W I półroczu br. Biedronka kontynuowała remodeling układu wewnątrz sklepów, zmiany mają się zakończyć w październiku br. Obecnie w nowym layoucie działa już 1149 placówek.

Przeczytaj także:

W pierwszej połowie roku w Polsce sieć otworzyła 76 nowych sklepów i spółka jest na dobrej drodze, aby otworzyć 250 dyskontów do końca roku.

- Nawet w kontekście spowolnienia wzrostu gospodarczego, siła modelu biznesowego Biedronki w Polsce i jej mocna pozycja lidera na rynku, daje przekonanie, że spółka będzie w dalszym ciągu osiągać wysoką sprzedaż i zyski - powiedział CEO Jeronimo Martins Pedro Soares des Santos.

W 2012 r. Jeronimo Martins zamierza zainwestować w sumie 650 mln euro, z czego 80 proc. tej kwoty zostanie wydana w Polsce.

Jeronimo Martins ma obecnie w Polsce ponad 1,9 tys. sklepów Biedronka.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10636

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane