PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przychody Ibiza Ice Cafe poniżej oczekiwań

Autor: portalspozywczy.pl 18 sierpnia 2010 16:10

Na koniec II kwartału 2010 roku spółka wypracowała przychód na poziomie ok. 210,48 tys. zł. Niższy poziom przychodów ze sprzedaży niż zakładany był efektem opóźnienia w otwarciu dwóch nowych lokali własnych Ibiza Ice Cafe - jednego we Wrocławiu (rynek) i drugiego w Centrum Biznesu i Sztuki w Poznaniu.

W związku z tym na dzień 30 czerwca 2010 roku w pełni funkcjonowały dwa lokale spółki - pierwszy, który funkcjonuje od początku działalności Ibiza Ice Cafe przy ul. Świętego Antoniego we Wrocławiu, a drugi w CH Malta w Poznaniu, którego otwarcie miało miejsce 11 maja 2010 roku. Lokal w Poznaniu jest nową inwestycją, która nie miała znaczącego wpływu na poziom przychodów osiąganych w II kwartale 2010 roku. Prawdopodobny wzrost przychodów wywołany funkcjonowaniem tego lokalu przewidywany jest na okres III i IV kwartału 2010 roku.

Stosunkowo niski poziom przychodów zanotowany przez spółkę w II kwartale bieżącego roku był także efektem zdarzeń nadzwyczajnych, jakimi była powódź w Polsce oraz żałoba narodowa po prezydencie Polski. Żałoba narodowa spowodowała, że CH Malta w Poznaniu nie funkcjonowało w ogóle przez okres 3 dni (wśród tych trzech dni był weekend, w którym najwięcej ludzi robi zakupy w galeriach handlowych), a powódź w Polsce miała wpływ na niższą liczbę klientów w lokalach spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    26,60

  • Śr

    18,02

  • Min

    13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane