Przychody Metro Group rosną, ale strata rośnie

www.portalspozywczy.pl 3 maja 2012 19:17

W zakończonym (31 marca) I kw. 2012 r. niemiecka Grupa Metro (Makro, Real, Media Markt, Saturn) uzyskała przychody netto ze sprzedaży na poziomie 15,6 mld euro, co oznacza wzrost o 2,2 proc. W walutach lokalnych w sprzedaż wzrosła o 2,6 proc. r/r. Jednak Metro Group zanotowało 82 mln euro straty, wobec 3 mln euro straty rok wcześniej. Analitycy spodziewali się 54 mln euro straty. EBITDA wyniosła 9 mln euro na minusie. Niemiecki koncern tłumaczy, że na wynikach finansowych odbiły się "szerokie inwestycje".

Prezes koncernu już zapowiada oszczędności - w sumie mają wynieść 100 mln euro. Szczegóły spółka ma go ogłosić w ciągu trzech miesięcy do pół roku. Wiadomo, że poza cięciami zatrudnienia, Metro odłoży też na półkę niektóre inwestycje.

Na wynik Grupy miały wpływ m.in. znaczne inwestycje w ceny i rozwój sieci sprzedaży. Olaf Koch szef Metro Group powiedział, „że na podstawie dotychczasowego poziomu sprzedaży Grupa spodziewa się zysku na poziomie poprzedniego roku."

W Niemczech sprzedaż Grupy Metro wzrosła o 1,6 proc. do 6 mld euro (z wyraźnym wzrostem sprzedaży żywności).

Sprzedaż zagraniczna niemieckiego koncernu wzrosła o 2,6 proc. do 9,6 mld euro, na wynik duży negatywny wpływ miały różnice kursowe (w walucie lokalnej sprzedaż wzrosła o 3,2 proc.).

W Europie Zachodniej sprzedaż spadła o 1,2 proc. do 4,7 mld euro, podczas gdy sprzedaż w Europie Środkowej i Wschodniej wzrosła o 3,5 proc. do 4 mld euro oraz o 6,6 proc. w walucie lokalnej.

Sprzedaż w Metro Cash & Carry wzrosła o 3,7 proc. do 7,3 mld euro, na co miał wpływ dynamiczny rozwój w Europie Środkowo-Wschodniej i Azji. Sprzedaż like-for-like wzrosła o 2 proc.

Sprzedaż sieci Real wzrosła o 2,3 proc. do2,7 mld euro, m.in. ze względu na pozytywny efekt kalendarzowe.

Sprzedaż w sieci Media-Saturn wzrosła 0,4 proc. do 5 mld euro. Rośnie także sprzedaż online.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • IWONA 2012-05-03 19:30:09

    W realu wzrosły dochody ale spoko nie dlatego że więcej jest klientów.Dlatego że np w Kielcach zwolnił około 30 pracowników.Teraz jeden pracownik wykonuje robotę za 3 .Ale oczywiście za 1 marniutką wypłatę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane