PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Przychody Organic Farma Zdrowia wyższe o 23 proc.

Autor: www.dlahandlu.pl 15 maja 2012 19:54

Przychody Organic Farma Zdrowia wyższe o 23 proc.

Rok 2012 Organic Farma Zdrowia rozpoczęła kontynuacją dynamiki wzrostu sprzedaży i zakończyła I kwartał obrotem w kwocie 9,54 mln zł, co stanowi 23 proc. wzrostu w stosunku do I kwartału 2011 i po raz kolejny ustanawia nowy rekord sprzedaży kwartalnej.

Wzrost sprzedaży na identycznej bazie delikatesów był efektem kilku czynników. Po pierwsze rewitalizacji lokali w Centrach Handlowych Sadyba Best Mall w Warszawie oraz Złote Tarasy, otwarciu (po kilku miesięcznym okresie remontu) przejścia pomiędzy Dworcem Centralnym w Warszawie a Złotymi Tarasami - Delikatesy Organic Farma Zdrowia zlokalizowane są przy tym właśnie przejściu oraz poprawa oferty, zaopatrzenia i jakości obsługi klientów.

Kolejnym, równie istotnym czynnikiem był efekt wielkiej jesiennej obniżki cen na ponad 1000 produktów: w przypadku większości podstawowych produktów spożywczych Delikatesy Organic Farma Zdrowia stały się liderem cenowym na rynku. Znaczenie miało też wprowadzenie do sprzedaży około 100 produktów pod nową marką własną "Every Day". W ramach tej marki Organic Farma Zdrowia oferuje szeroki zakres podstawowych produktów spożywczych codziennego spożycia takich jak nabiał, jajka, mąki, przetwory zbożowe i wiele innych.

Jak podaje spółka, kilkudziesięciu procentowy wzrost sprzedaży sklepu internetowego ekosfera24.pl był wynikiem dużo lepszym od planowanego. Skłoniło to zarząd do dalszych inwestycji w platformę handlową, zwiększenie zatrudnienia oraz rozbudowę bazy magazynowo- logistyczno- transportowej dla tej działalności handlowej. 

Wynik operacyjny, brutto i netto jest na identycznym poziomie jak rok wcześniej, ponieważ w I kwartale 2011 roku miało miejsce rozwiązanie rezerwy kosztowej na ponad 129 tys. zł, czyli rzeczywisty a nie księgowy wynik w 2012 roku jest lepszy o taką właśnie kwotę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane