Przychody supermarketów Intermarche wzrosły o 11 proc.

Autor: dlahandlu.pl 17 lutego 2011 09:39

Przychody supermarketów Intermarche wzrosły o 11 proc.

Grupa Muszkieterów wypracowała w ubiegłym roku obroty, wynoszące 3, 61 mld zł. Pozwoliły one Grupie, do której należy sieć sklepów spożywczych Intermarché i typu "dom i ogród" Bricomarché, osiągnąć 13 proc. wzrost.

Ubiegły rok był także udany pod względem przyrostu liczby sklepów. Sieć powiększyła się o 20 nowych punktów sprzedaży oraz 7 stacji paliw.
Główny szyld Muszkieterów - Intermarche co roku zyskuje udziały w rynku supermarketów. W ubiegłym roku sklepy Intermarché wypracowały obroty na poziomie ponad 2, 91 mld zł, co stanowi 11 proc. wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym. Liczba sklepów pod tym szyldem powiększyła się o 16 nowych punktów sprzedaży.

W 2010 r. Intermarché z liczbą 29 stacji paliw zostało wiceliderem wśród sieci wielkopowierzchniowych oraz liderem pod kątem tempa rozwoju.

Sieć Bricomarché, oferująca produkty z segmentu „dom i ogród" osiągnęła prawie 6 proc. wzrost obrotów w stosunku do poprzedniego roku. W 2010 obroty sieci wyniosły 700,5 mln złotych. Z 74 placówkami Bricomarché jest najliczniejszą siecią sklepów typu „dom i ogród" w Polsce.

Obecnie Grupa Muszkieterów ze 161 sklepami działającymi pod szyldem Intermarché i 74 Bricomarché Bricomarché jest pod względem obrotów największą grupą franczyzową w Polsce. Natomiast jako zrzeszenie niezależnych przedsiębiorców Grupa Muszkieterów jest w Europie liderem wielkiej dystrybucji.

Dynamiczna ekspansja pociąga za sobą zwiększenie liczby stanowisk pracy. 235 działających w Polsce supermarketów Muszkieterów zatrudnia obecnie 10.000 pracowników. Aby obsłużyć rosnącą liczbę supermarketów Grupa otworzyła w 2009 r. w Mysłowicach, drugie po Poznaniu centrum logistyczne.

- W 2011 roku planujemy otwarcie 23 nowych sklepów Intermarché, 14 Bricomarché oraz dalszy rozwój własnej sieci stacji benzynowych przy supermarketach - mówi Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów. Obok rozwoju obu sieci skoncentrujemy się także na modernizacji sklepów i dalszych udogodnieniach dla klienta oraz zmianach w asortymencie produktów - dodał Marek Feruga.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,73

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane