Przyciąganie talentów i cyberbezpieczeństwo - jednymi z wyzwań firm na rok 2017

Autor: PAP 20 stycznia 2017 14:17

Firmy będą zmuszone w br. sprostać wielu wyzwaniom płynącym z rynku, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Przyciąganie talentów i zatrzymywanie wartościowych pracowników, cyberbezpieczeństwo i ochrona danych w firmie to niektóre z wyzwań - uważają eksperci z grupy Crowe Horwath w Polsce.

"Podczas rozmów z firmami zidentyfikowaliśmy osiem kluczowych wyzwań, które przed nimi stoją w tym roku" - powiedział w piątek dziennikarzom Wojciech Marszczyn z TGC Corporate Lawyers, firmy z grupy Crowe Horwath.

Te kluczowe wyzwania to: przyciąganie talentów i zatrzymywanie wartościowych pracowników, zmiany demograficzne, cyberbezpieczeństwo i ochrona danych w firmie, nowe rozporządzenie UE nt. ochrony danych osobowych, rozwijanie marketingu pracodawcy, wzmożone kontrole Państwowej Inspekcji Pracy (PIP), przewidywany wzrost kontroli dotyczących cen transferowych oraz wzrost kontroli oraz przypadków doszacowania podatku VAT.

Według ekspertów wyzwanie dotyczące przyciągania talentów i zatrzymywania wartościowych pracowników będzie jednym z kluczowych. Sposoby, jakie firmy będą chciały wykorzystać, aby utrzymać najlepszych pracowników, to m.in. zapewnienie im możliwości rozwoju, zwiększenie wynagrodzenia czy przyznanie takich przywilejów jak opieka medyczna.

Zmiany demograficzne na rynku to kolejne wyzwanie, gdyż na rynku pracy pojawia się coraz mniej osób. Zdaniem ekspertów w tej kwestii pomocne mogą okazać się działy HR (działy personalne - PAP), które mogą skupić się na zarządzaniu talentami i rozwoju, aby pracowników jak najmocniej do organizacji przywiązywać.

W kwestii cyberbezpieczeństwa głównymi zagrożeniami dla firm jest wynoszenie przez pracowników poufnych danych czy baz klientów oraz zagrożenia związane z atakami, które mogą doprowadzić do zaszyfrowania danych firmy i próbami wyłudzenia pieniędzy w zamian za ich odszyfrowanie.

Eksperci zwrócili też uwagę, że firmy mają czas do maja przyszłego roku, aby przygotować się do wejścia w życie unijnego rozporządzenia dotyczącego ochrony danych osobowych. Jeśli firmy nie dostosują procedur do tego rozporządzenia, to grozić im będą wysokie kary, które mogą sięgnąć od 10 do 20 mln euro. Kary będą nakładana przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Jak powiedziała Marta Walędziak-Skowrońska, radca prawny w kancelarii TGC Corporate Lawyers, obecnie wiele firm kreuje swoją markę jako doskonałe miejsce pracy, miejsce wspierające rozwój, miejsce atrakcyjne dla różnych grup wiekowych i zawodowych. Takie działania mają pomóc w utrzymaniu pracowników w firmie poprzez związanie z organizacją.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    2,19

  • Śr

    1,69

  • Min

    1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane