Przyszły rok zapowiada się bardzo trudny dla handlu

Autor: Rzeczpospolita 29 października 2012 09:08

W przyszłym roku najbardziej zagrożone upadłością będą małe i średnie firmy - w szczególności w branży handlowej - pisze "Rzeczpospolita".

Niemal cały 2013 rok zapowiada się trudny dla handlu, bo sprzedaż detaliczna przez kilka miesięcy będzie nawet niższa niż w tym roku roku - wynika z najnowszego raportu na temat kondycji gospodarki i jej poszczególnych branż, przygotowanego w ramach projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości "Instrument szybkiego reagowania" przez zespół badawczy pod przewodnictwem profesora Jerzego Hausnera.

Przy słabej dynamice popytu krajowego, który dopiero pod koniec 2012 roku osiągnie 2-procentowy wzrost, niska dynamika sprzedaży detalicznej jest zrozumiała. Autorzy badania zwracają uwagę, że od połowy zeszłego roku wzrost sprzedaży detalicznej jest coraz niższy, a w I połowie 2013 roku spadnie poniżej zera. Co oznacza, że będziemy kupowali mniej niż rok wcześniej. Wystąpienie dodatniej dynamiki sprzedaży spodziewane jest dopiero w drugiej połowie 2013 roku - czytamy w "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9801

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane