PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

PSL: Droższa woda to droższa żywność

Autor: PSL 17 maja 2016 13:51

PSL krytycznie ocenia pomysł rządu, aby opodatkować wodę. - Rolnicy, którzy i tak mają trudną sytuację finansową, będą musieli płacić ogromne opłaty za własną wodę, podlewanie pól stanie się bardzo kosztowne. Osoby, które posiadają stawy rybne, zmuszone zostaną do podniesienia cen za ryby. Na samym końcu zapłacą za te pomysły nasi obywatele - kupując produkty żywnościowe w sklepie - mówi poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotr Zgorzelski.


- Zgłaszają się do nas firmy, które produkują przetwory mleczne, mięsne, zakłady piekarskie, cukiernie. Wszędzie tam wykorzystuje się wodę. Właściciele i pracownicy mówią jednym głosem - nowy podatek będą musieli przerzucić na klientów. A to oznacza, że każdy produkt podrożeje. Mleko, twaróg, chleb, wędliny.  Niektórzy przewidują, że będą musieli zwolnić część swojej załogi, a może nawet zamknąć firmę - bo już dzisiaj ludzi nie stać na wiele wyrobów, a drożejąca żywność to uderzenie w podstawowe potrzeby. Te pomysły rządu to skandal – ocenia Piotr Zgorzelski.

Polskie Stronnictwo Ludowe zapowiada podjęcie działań, zmierzających do zablokowania wprowadzenia nowego podatku, w tym skierowanie ustawy do Trybunału Konstytucyjnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Andrzej Jaworski 2016-05-17 15:43:28

  Nie chcę tutaj pisać o polityce, ale nowe pomysły PiS uważam za skandaliczne. Mam piekarnię i kilka punktów sprzedaży w Augustowie i nie wyobrażam sobie kolejnych podatków, za to, że biorę wodę z własnej studni i dodatkowo będę płacić za prąd 15 złotych od każdego punktu sprzedaży. Niedawno mieliśmy wybory do Senatu, jestem ciekaw co na to powie nasza pani senator, Anna Maria Anders. Napisałem do niej maila dzisiaj, z pytaniem co mam zrobić - zwolnić pracownika czy nie płacić za prąd czy wodę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane