Pszczele Hotele na dachach sklepów Carrefour

Autor: pr 29 sierpnia 2016 09:35

Pszczele Hotele na dachach sklepów Carrefour Fot. Shutterstock

Carrefour Polska otworzył 15 „Pszczelich Hoteli” na 5 dachach swoich sklepów w Warszawie.

W sierpniu bieżącego roku na dachach pięciu budynków w Warszawie, w których znajdują się sklepy Carrefour Polska, zostały zainstalowane schronienia dla pszczół żyjących w miastach. Intencją organizatorów akcji jest pomoc w ochronie tych pożytecznych owadów. Jest to inicjatywa wpływająca pozytywnie na ochronę bioróżnorodności w przestrzeni zurbanizowanej, a także zwracająca uwagę na potrzebę budowy zrównoważonych miast – chroniących naturę i spełniających potrzeby ludzi.

Elementem strategii biznesowej Carrefour Polska jest ochrona środowiska naturalnego, w związku z czym firma promuje zrównoważony rozwój na wszystkich płaszczyznach swojej aktywności. Celem „Pszczelich Hoteli” jest również wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej ochrony bioróżnorodności i miejskiego pszczelarstwa. Organizatorem akcji jest Carrefour Polska w partnerstwie z firmą „Pszczelarz Kozacki”. Patronem inicjatywy został UNEP/GRID Warszawa.

 – Stale działamy na rzecz ratowania pszczół. Poza tym, że sami kultywujemy tradycje pszczelarskie regularnie zwiększając liczbę rodzin pszczelich, zachęcamy wszystkich do hobbistycznego prowadzenia pasieki – powiedział Artur Kozak, marketing menadżer w firmie Pszczelarz Kozacki.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,30

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane