PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Puste półki w Almie. Czy sieć ma kłopoty?

Autor: Money.pl 28 lipca 2016 10:42

Restrukturyzacja, brak produktów od znanych producentów, nieuregulowane płatności z częścią dostawców, pracownicy ustawiajacy produkty tak, by półki nie wyglądały na puste - tak dziś wygląda sytuacja Almy. Delikatesy należące do Jerzego Mazgaja braki w sklepach tłumaczą "twardymi negocjacjami". Jednocześnie ratują się sprzedażą swoich nieruchomości, oszczędnościami i zmniejszaniem powierzchni sklepów - pisze money.pl

Jak pisze money.pl skalę problemów sieci można dostrzec gołym okiem. Kiedyś półki upchane drogimi słodyczami, kawami czy alkoholami, dziś - coraz bardziej puste. Od kilku miesięcy w wielu Almach praktycznie nie ma tzw. wysp, na których prezentowane były przecenione lub ekskluzywne produkty.

W delikatesach nie znajdziemy już na przykład marki Lisner, śledzi nie ma więc w ogóle lub pochodzą od dużo mniej znanych firm. Nie ma też serów i innych produktów od jednej z największych mleczarni w Polsce - SM Mlekovita.

W części placówek brak już nie tylko poszczególnych marek, ale całych kategorii produktów. Zdarza się, że w sklepach nie można kupić papierosów.

Jak przekazali sami pracownicy, produkty w Almie mają układać w taki sposób, by regały nie wyglądały na całkowicie puste. W delikatesach można więc zobaczyć całe wystawy odświeżaczy powietrza, które ciągną się przez dwa-trzy metry. Często półki są wyłożone tylko od frontu, a wyjęcie jednego piwa czy herbaty odsłania pustą przestrzeń.

W placówkach część regałów nad kasami zdemontowano, a z kolei w miejscu, gdzie kiedyś wyłożona była prasa, powykładano torebki na prezenty. .

Money.pl zadzwonił do kilkunastu firm, z którymi Alma współpracuje lub handluje. Tylko w ochroniarskiej City Security oraz hurtowni Wigo, jednym z głównych dostawców do delikatesów, portal dowiedział się, że słyszeli o problemach swojego klienta, ale sami ich nie potwierdzają.

Całość na money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Po fachu...... 2016-07-30 20:28:31

  Ratuj się kto może bo będzie jak w Marcpol u ,......... czekamy jeszcze na nasze pieniądze za kwiecień , maj, lipiec katastrofa.......

 • aaaaaaaaaa 2016-07-29 10:23:53

  szkoda ludzi którzy tam pracują

 • Kolega po fachu... 2016-07-28 19:30:40

  Jakie negocjacje, przecież gołym okiem widać , że sytuacja do złudzenia jest taka sama jak w innej polskiej sieci - MarcPol. Takie same tłumaczenia, ten sam wygląd sklepów wiec w prostej linii zmierzają do zamknięcia sklepów i ogłoszenia upadłości bo nikt nie chce ich lokalizacji za takie pieniądze które oni płacą za najem... Ale cóż trzeba ściemniać żeby jak najdłużej inni dostawcy wwozili towar i tak do samego końca...

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  26,60

 • Śr

  18,02

 • Min

  13,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane