Putka: Pieczywo z hipermarketów ustępuje jakością wyrobom z tradycyjnej piekarni

www.portalspozywczy.pl 23 grudnia 2013 12:14

Zdaniem Stefana Putki, współwłaściciela firmy Piekarnie Cukiernie Putka oraz prezesa warszawskiego Cechu Piekarzy, pieczywo z piekarni w hipermarketach jest tańsze i bardzo dobre, ale jego jakość pogarsza się po kilku godzinach po wypieku. - Uważam, że na naszym rynku jest jeszcze miejsce na tradycyjne rzemieślnicze pieczywo, które od początku do końca jest produkowane w piekarni - mówi Stefan Putka.

Jak zauważa, obecnie można zauważyć modę na piekarnie w hipermarketach. - Jednak sklepy nie mogą pozwolić sobie na budowę dużej piekarni na swoim terenie, bo to by im się nie opłacało, dlatego mają tylko namiastkę piekarni. Zamawiają w dużej wytwórni pieczywo mrożone, a na miejscu, w specjalnych komorach odmrażają je i wypiekają. Jest to więc niepełna piekarnia, w której jest tylko rozmrażanie i wypiekanie. Jej celem jest przyciągnięcie klienta - mówi Stefan Putka.

Kolejną z przyczyn otwierania przez hipermarkety piekarni na terenie sklepów są oszczędności kosztowe. - Sklep, który wypieka na miejscu może zjechać z ceny. Oszczędza także na samej logistyce, bo można zamówić transport pieczywa mrożonego na cały miesiąc - mówi Stefan Putka.
- Niestety, w tym wypadku technologia wypieku pieczywa wpływa na jego jakość. Takie pieczywo, wypiekane na zapleczu hipermarketu to nie jest klasyczne pieczywo. Jest ono bardzo dobre, ale tylko przez kilka godzin po wypieku. Jest to oczywiście kwestia wyboru klienta - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Dietetyk 2013-12-27 10:19:39

  A ile chemii jest w takim pseudochlebie ??? Kto pozwala na używanie tylu preparatów chemicznych nie tylko w chlebie , ale w całej żywności . Tak naprawdę to koncerny chemiczne produkujące dodatki do żywności produkują również leki . Najpierw trują , a później leczą . Perpetum mobile

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,89

 • Śr

  3,37

 • Min

  1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane