Pyszne.pl: Polski rynek dostaw jedzenia w fazie wzrostu

www.portalspozywczy.pl 20 października 2017 11:37

Od kilku lat obserwujemy dynamiczny rozwój rynku zamówień z dowozem. Uważam, że polski rynek dostaw będzie kontynuował rozpoczętą przed kilkoma latami fazę wzrostu - mówi serwisowi portlaspozywczy.pl Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.

Portalspozywczy.pl: Jak rozwija się serwis Pyszne.pl?

Arkadiusz Krupicz, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Pyszne.pl.: Bardzo dynamicznie. Jesteśmy niekwestionowanym liderem polskiego rynku zamówień jedzenia przez  Internet. W całym zeszłym roku wygenerowaliśmy 4,3 miliony zamówień dla naszych partnerów, a w pierwszym półroczu 2017 było to już 3,5 milionów zamówień o łącznej wartości ok. 150 mln złotych. To najlepiej ukazuje naszą dynamikę. Ponadto badanie przeprowadzone przez GfK w marcu tego roku wykazało, że Pyszne.pl cieszy się ponad 7-krotnie wyższą spontaniczną świadomością marki niż nasz największy konkurent. 

Serwis jest częścią Takeaway.com. Jak ważny jest polski rynek dla całej grupy?

Polski rynek jest postrzegany przez grupę Takeaway.com jako rynek strategiczny.  Jesteśmy obecnie obecnie 3-cim największym i najszybciej rozwijającym się rynkiem w grupie Takeaway.com. Przed nami są jedynie Holandia i Niemcy. Mimo, że osiągnęliśmy już znaczną skalę na polskim rynku nadal notujemy trzycyfrowe wzrosty.

Przeczytaj także:

Czy można wskazać jakieś cechy, które wyróżniają polski rynek dostaw?

Polski rynek różni się od rynków Europy Zachodniej głównie stopniem rozwoju i wartością. W Polsce w zeszłym roku zaledwie 3% populacji w wieku 16+ zamówiło przez nasz serwis. W tym samym czasie w Holandii było to 21%. To tylko  pokazuje jak duży potencjał drzemie w polskim rynku, z czego się bardzo cieszymy.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,72

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9386

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane