PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Quiksilver ogłasza bankructwo, firmę przejmie Oaktree Capital

Autor: Propertynews.pl, BBC News, Bloomberg.com 10 września 2015 13:31


Quiksilver, marka sportowa postanowiła ogłosić bankructwo po tym, jak jej tegoroczne wyniki finansowe spadły o 79 proc. Firmę ma przejąć fundusz Oaktree Capital Management.

Szef firmy, Pierre Agnes powiedział w oficjalnym przemówieniu, że firma podjęła „trudny, ale konieczny krok, by zapewnić firmie jasną przyszłość”. Agnes dodał, że dzięki finansowaniu przez Oaktree i zabezpieczeniom związanym z postępowaniem upadłościowym firma będzie mogła wywiązać się z obowiązków wobec swoich pracowników i sprzedawców, a także sfinalizować obroty operacji w Stanach Zjednoczonych i odbudować markę na rynku sportowym.

Quiksilver zamierza starać się o zgodę sądową na wdrożenie proponowanego rozwiązania i realizację planu zaciągnięcia pożyczki w wysokości 175 mln dolarów od wspólników z Oaktree. Pożyczka będzie wykorzystana do ukończenia restrukturyzacji firmy i pokrycia kosztów bankructwa.

Quiksilver to marka, która powstała w 1969 roku i od początku była związana przede wszystkim z produktami dla surferów. To do niej należy także odzież marki Roxy i obuwie DC. W 1976 roku firma opatentowała markę Quiksilver i rozpoczęła produkcję kostiumów i kasków, a także odzieży przeznaczonej dla „miłośników gór i oceanu”.

Po okresie intensywnej ekspansji Quiksilver zaczął mieć problemy z nowymi konkurentami oferującymi „szybką modę” , takimi jak H&M, którzy przyciągali klientów niższymi cenami i aktualnymi trendami. W zeszłym roku obroty firmy spadły o 13 proc., generując dług o wartości 826 mln dolarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • QUIKSILVER 2015-12-06 10:54:00

    Wydaje mi się, iż pisząc jakiś artykuł, autor powinien znać się na podstawach firmy o której pisze. QUIKSILVER nie QUICKSILVER (komicznie to wygląda "MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM" )

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane