PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rabat Detal chce być siecią ogólnopolską

www.portalspozywczy.pl 2 kwietnia 2014 14:51

Jak dowiedział się serwis portalspozywczy.pl od Marka Szybalskiego, wiceprezesa zarządu Rabat Detal, sieć najprawdopodobniej jeszcze w tym półroczu ma się rozrosnąć do 1 tys. sklepów. Obecnie Rabat Detal posiada ponad 950 sklepów.

- Mimo dużej konkurencji rynkowej sieć Rabat Detal rośnie. Nasza ekspansja musi być intensywna, ponieważ istnieje duże zainteresowanie ze strony niezależnych sklepów detalicznych konkurujących z sieciami convienience i dyskontami. W ubiegłym roku mieliśmy kilkaset otwarć, ale wprowadzając standardy dokonaliśmy optymalizacji sieci. W tym roku mamy zamiar pozyskać 450 sklepów, a w kolejnych latach dzięki podnoszeniu standardów, rozwojowi struktur i nowych regionów, będziemy mieli dużo większe możliwości efektywnego wzrostu - mówi wiceprezes Rabat Detal.

Jak zapowiada Szybalski, Rabat Detal, którego sklepy do niedawna ulokowane były w pięciu województwach na południu kraju, docelowo będzie siecią o zasięgu ogólnopolskim. - Jeszcze z końcem ubiegłego roku uruchomiliśmy kolejny region, lubelski. Obecnie trwają już nasze intensywne prace w regionie podkarpackim, a ponadto w tym roku mamy zamiar uaktywnić się w kolejnych kilku województwach - zdradza Szybalski.

- Obserwujemy zmiany na rynku. Widzimy transformacje związane z rynkiem dostawców, detalistów i konsumentów. Swoje optymalne miejsce planujemy w grupie sklepów convenience, jako miejsca zakupów dla lokalnego konsumenta - mówi Szybalski. Jak tłumaczy, szybkie i wygodne zakupy to dzisiaj coraz mocniejszy atut mniejszych, lokalnych sklepów, ale pod warunkiem, że towarzyszy im komfort poprzez dobry i profesjonalny serwis. - Opieramy się na coraz mocniejszych relacjach poprzez narzędzia handlowe z naszymi partnerami, którzy z kolei przenoszą to na relacje z konsumentami - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane