Rabat Pomorze przed upublicznieniem zmieni nazwę na Rabat Service

Autor: dlahandlu.pl 27 stycznia 2011 14:19

Rabat Pomorze przed upublicznieniem zmieni nazwę na Rabat Service

Władze spółek Bomi i Rabat Pomorze podjęły decyzję o wprowadzeniu akcji spółki Rabat Pomorze do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect. Akcje Rabat Pomorze mogą trafić na giełdę na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2011 roku. Spółka Rabat Pomorze S.A. zmieni nazwę na Rabat Serwis S.A.

- Upublicznienie pozwoli rynkowi poznać lepiej naszą spółkę, która biznesowo rozwija się bardzo dobrze i jednocześnie podzielić formalnie biznesy Grupy Bomi - detal w BOMI S.A. oraz franczyzę i dystrybucję w Rabacie. Docelowo chcielibyśmy wprowadzić akcje Rabatu na główny rynek GPW, ale na razie nie mamy założonego terminu" - mówi Remigiusz Czernecki, prezes zarządu Rabat Pomorze S.A.

- Wejście na giełdę pozwoli uzyskać rynkową wycenę Grupy Kapitałowej BOMI, która naszym zdaniem powinna być znacznie wyższa niż obecnie odzwierciedlona w cenie akcji BOMI S.A - dodaje Marek Romanowski prezes BOMI S.A. Co nie mniej istotne status spółki publicznej i uzyskana wycena rynkowa pozwoli dokonywać transakcji akwizycyjnych z wykorzystaniem akcji Rabatu, a nie mocno niedowartościowanych naszym zdaniem akcji BOMI S.A. - podkreśla.

W celu wprowadzenia Rabatu Pomorze S.A. na New Connect, spółka podwyższy kapitał.

Szacujemy, że oferta obejmie między 5 a 10 proc. kapitału. Nie planujemy sprzedaży akcji obecnie posiadanych przez BOMI S.A., a po wprowadzeniu do notowań, akcje należące do BOMI S.A. objęte one zostaną lock-upem - mówi Marek Romanowski, Prezes Zarządu BOMI S.A.

Obecnie BOMI S.A. ma 94,84 proc. akcji Rabat Pomorze S.A.

Rabat Pomorze S.A. to dystrybutor produktów branży FMCG w Polsce. Spółka posiada 5 centrów dystrybucyjnych (Pruszcz Gdański, Łódź, Wrocław, Czeladź, Kraków) oraz 2 magazyny typu cross dock (Olsztyn, Nowy Sącz). Łączna powierzchnia magazynowa w posiadaniu spółki wynosi obecnie 31.500 mkw. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane