PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rabat Service na NewConnect jeszcze przed końcem roku

Autor: PAP 25 listopada 2011 22:16

Bomi podtrzymuje plan upublicznienia swojej spółki zależnej Rabat Service. Ta dystrybucyjna firma powinna zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze w grudniu tego roku. Wprowadzenie spółki na NC ma m.in. poprawić transparentność grupy - poinformował Marek Romanowski, prezes Bomi.

Jak powiedział Marek Romanowski, w chwili obecnej domykane są procesy formalne związane z dopuszczeniem akcji do obrotu. Przeprowadzona emisja o wartości kilkunastu mln zł daje wycenę tej spółki na poziomie około 275 mln zł.

Bomi nie ma planów redukcji zaangażowania w Rabat Service. Wprowadzając spółkę na NewConnect chce pokazać jej rzeczywistą wartość spółki. Jest to też rodzaj obrony przed wrogim przejęciem, bo pokazuje, że cała grupa jest warta 120-130 mln zł, a jedno z jej aktywów jest wyceniane na ponad 270 mln zł.

Przychody segmentu dystrybucji ze sprzedaży zewnętrznej wyniosły po trzech kwartałach prawie 450 mln zł, spółka jest też na zdecydowanym plusie.
Romanowski ocenia, że bez uwzględnienia ewentualnych kolejnych akwizycji przychody dystrybutora będą w przyszłości raczej stabilne.
W skład segmentu dystrybucyjnego grupy Bomi na koniec III kwartału 2011 roku wchodziło łącznie 7 centrów dystrybucyjnych, 1 magazyn typu cross-dock i 3 hale cash&carry.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,49

  • Śr

    3,83

  • Min

    2,68

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane