Rachunek bankowy Merlin.pl zajął komornik

Autor: Przegląd prasy: Gazeta Prawna 18 listopada 2015 15:24

Wynagrodzeń za zeszły miesiąc nie otrzymali pracownicy Merlin.pl – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Opóźnienia w wypłatach Merlin tłumaczy zajęciem rachunku bankowego przez komornika. Według pracowników firmy – sklep nie ma już środków na koncie.

Jak informuje „Gazeta Prawna”, Merlin podzielił swoich pracowników na trzy grupy. Osoby, których pensja jest najniższa – otrzymały ją w całości. Pracownicy o średnich dochodach otrzymali około 70 proc. wynagrodzenia, a pracownicy grupy o najwyższych zarobkach – nie dostali ani grosza. Firma za przyczynę braku wypłaty podała zajęcie rachunku przez komornika. E-mail z taką informacją wysłała w zeszłym tygodniu pracownikom firmy Wioletta Lemańska, szef działu HR.

Zadłużenie sklepu internetowego wobec ZUS doprowadziło także do wstrzymania wypłat zasiłków dla pracowników za październik. Pieniędzy nie otrzymały osoby na zwolnieniach chorobowych i macierzyńskich.

We wrześniu Merlin zmienił terminy wypłaty pensji z ostatniego dnia miesiąca na 10. dzień następnego miesiąca. Doprowadziło to do tego, że pracownicy na sierpniową wypłatę musieli czekać nawet 40 dni.

Od 2013 roku Merlin należy do Grupy Czerwona Torebka. Spółka w pierwszym półroczu 2015 r. wykazała około 15 mln zł strat ze sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zbyszko 2015-11-19 20:05:17

    Co tam jedne wynagrodzenia, pracownicy spółki MILMEX z Sosnowca nie otrzymują wynagrodzeń od 2 lat i nie mają płaconych składek, sprawa dotyczy prawie 200 osób, a nikogo to nie obchodzi!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane