PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Rada Dialogu Społecznego chce opóźnienia wejścia w życie podatku handlowego

Autor: money.pl 15 czerwca 2016 21:46

Rada Dialogu Społecznego chce zmian w rządowym podatku od sprzedaży detalicznej. Gremium skupiające przedstawicieli pracodawców i związków zawodowych, przyjęło stanowisko w tej sprawie - podaje money.pl

Rada proponuje, by nowy podatek był roczny i naliczany po przekroczeniu planowanej kwoty wolnej. Rząd chce, by wysokość stawek była uzależniona od miesięcznej sprzedaży. Rada chce też opóźnienia wejścia w życie nowych przepisów. Proponuje wydłużenie vacatio legis z miesiąca do trzech. Wydłużony czas miałby pomóc przygotować się przedsiębiorcom do nowych obowiązków.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Obiektywny Obserwator 2016-06-17 01:17:25

  Dobrze by było żeby P.PREZES zainteresował się organizacjami:Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Radą Dialogu Społecznego-te organizacje na pewno nie działają w interesie Polski.

 • b. uczestnik narad POHiD 2016-06-16 18:01:20

  Lobby POHiD cwaniaki za zagraniczne pieniądze -składki na POHiD od zagranicznych sieci (Czemu w POHiD nie ma Polskich sieci detalicznych) to i ostro lobbują na rzecz tych sieci. Tylko dla czego znowu im się udaje wykiwać i uniknąć podatku.

 • Zatroskany 2016-06-15 23:28:51

  Lobby reprezentujące sieci wielkich zagranicznych marketów dotarły już ze swoimi argumentami do niektórych członków RDS aby opóżniać w nieskończoność wejście w życie podatku handlowego.Przecież każde nawet miesięczne opóżnienie to miliony nie zapłaconego przez wielkopowierzchniowe markety podatku a dla budżetu państwa bezpowrotna strata.To już było przez ostatnie 8 lat podczas rządów PO-PSL. więc chyba rząd PISu nie da się RDS wykiwać!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,76

 • Min

  2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane