Rada Klientów podpowiada Leroy Merlin co udoskonalić w sklepie

Autor: pr 3 marca 2017 09:29

Miniony rok był czasem intensywnego rozwoju w Leroy Merlin. Przez ostatnie kilkanaście miesięcy nie tylko powstało sześć nowych sklepów, ale był to także czas wypracowywania dobrych praktyk w budowaniu relacji z klientami, m.in. dzięki tzw. Radzie Klientów.

- Rady Klientów – w skład których wchodzi łącznie 197 klientów – działają w większości naszych sklepów, w ramach których w zeszłym roku odbyło się aż 50 spotkań. To fantastyczny sposób na zaangażowanie mieszkańców w tematy ważne dla sklepu. Pracując z Radą Klientów mamy niepowtarzalną okazję wsłuchania się w oczekiwania i potrzeby lokalnej społeczności – opowiada Anna Pilch, Menedżer ds. Relacji z Klientami w Leroy Merlin Polska.

Członkowie Rady Klientów dobierani są spośród stałych klientów, którzy robią zakupy w sklepie Leroy Merlin od kilku, a nawet kilkunastu lat.

- Są to zarówno profesjonaliści – osoby posiadające własne firmy, którzy potrafią odwiedzać sklep nawet kilka razy dziennie, a także indywidualni Bohaterowie Domu, którzy po prostu lubią majsterkować w domowym zaciszu czy pielęgnować rośliny w swoim ogrodzie. Są to kobiety jak i mężczyźni, nie ma też ograniczeń wiekowych. Grunt to dobrze dobrany zespół, który podczas spotkania będzie potrafił szczerze opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach i uwagach - opisuje firma.

- Najprościej można to ująć w ten sposób, że Rada podpowiada nam, co można udoskonalić w jakości świadczonych usług, obsługi i asortymentu. W każdym sklepie charakter tych spotkań jest nieco inny – najczęściej są to jednak spotkania w sali konferencyjnej, podczas których omawia się konkretny obszar działań – np. montaże.” – tak o Radzie Klientów w swoim sklepie mówi Agata Szczepańczyk, Kierownik ds. Relacji z Klientami w Leroy Merlin Warszawa Białołęka.

Kadencja Rady Klientów trwa rok, a spotkania odbywają się raz na kwartał. Zwykle jest to być grupa 8 – 12 klientów. Spotkania prowadzone są przez Kierownika ds. Relacji z Klientami oraz Dyrektora Sklepu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane