Rada nadzorcza zatwierdziła plan podziału Emperii

Autor: dlahandlu.pl 2 listopada 2010 12:29

Rada Nadzorcza Emperii przyjęła podstawy i istotne założenia planu podziału spółki. Podział spółki nastąpi w drodze podziału przez wydzielenie części majątku spółki (składającej się na segment dystrybucyjny) i wniesienie tej części majątku do spółki specjalnie w tym celu zawiązanej, w zamian za akcje w podwyższonym kapitale zakładowym spółki specjalnie w tym celu zawiązanej.

Zarząd spółki Emperia Holding postanowił rozpocząć przygotowanie planu podziału spółki, w oparciu o wyniki finansowe za III kwartał 2010 r., tak aby plan podziału mógł być przedstawiony radzie nadzorczej w terminie do dnia 31 października br. Decyzje o zamiarze podziału i wydzieleniu segmentu dystrybucyjnego Grupy Kapitałowej Emperia Holding S.A. są uzasadnione interesami klientów, pracowników oraz akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie.

Uzyskawszy pełną samodzielność Grupa Dystrybucyjna Tradis będzie realizowała cel - zdobycie pozycji lidera rynku dystrybucji FMCG w Polsce. Podobne założenia przyświecają samodzielności supermarketów Stokrotka i Delima. Obie dywizje biznesowe będą prowadziły niezależną wobec siebie działalność co poprawi przejrzystość, ułatwi zarządzanie i ocenę efektywności działania. Uzyskają też możliwość szybszego rozwoju, w szczególności poprzez transakcje fuzji i przejęć.

Przeprowadzenie podziału i wydzielenia pozwoli pracownikom na pracę w pełni efektywnie zarządzanych spółkach giełdowych, na uczestnictwo w programach opcji menedżerskich w spółkach, w których będą pracować i stworzy nowe możliwości rozwoju zawodowego. Pozwoli również akcjonariuszom Emperia Holding S.A. , którzy staną się jednocześnie akcjonariuszami publicznej Grupy Dystrybucyjnej Tradis na uczestniczenie w przyszłych wzrostach obu spółek giełdowych.

Grupa Dystrybucyjna Tradis - należąca do Grupy Handlowej Emperia - zamierza zdobyć pozycję lidera polskiego rynku dystrybucji FMCG w ciągu najbliższych kilku lat. Głównym założeniem strategii prezentowanej przez spółkę jest intensywny rozwój organiczny i aktywny udział w konsolidacji rynku handlu hurtowego. Do końca marca 2011 roku Tradis planuje zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    5,99

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201