PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Radni chcą przyciągnąć Niemców na zakupy do Poznania

Autor: Gazeta Wyborcza Poznań 27 września 2013 10:34

Prezydencki klub PRO w radzie miasta ma receptę na puste galerie handlowe i upadający handel. Będzie namawiał prezydenta Ryszarda Grobelnego do powołania specjalnego zespołu, który przygotuje profesjonalną strategię, która przyciągnęłaby Niemców na zakupy do Poznania i okolic - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Oprócz radnych i urzędników mieliby się w nim znaleźć m.in. parlamentarzyści różnych opcji, przedsiębiorcy czy szefowie MTP. Jak mówi na łamach "GW" Norbert Napieraj, radny z klubu prezydenckiego, nie chodzi o drogą kampanię billboardową. Należy wraz z wydziałem promocji zastanowić się, dlaczego obywatele rosyjscy z obwodu kaliningradzkiego tak chętnie przyjeżdżają do północnej Polski na zakupy, a Niemcy omijają Poznań i okolice.

Przykład Kaliningradu przywołuje także senator Jan Filip Libicki (PO). Jego zdaniem Wielkopolska nie potrafi wykorzystać faktu, że berlińczykom wystarczą dwie godziny, by autostradą dojechać do Poznania. Senator liczy przede wszystkim na wsparcie prezesa MTP, Andrzeja Byrta, który w przeszłości był ambasadorem Polski w Niemczech.

Klub PRO chce powołać formalny zespół, który przygotowałby profesjonalną kampanię jeszcze przed uchwaleniem przyszłorocznego budżetu - podaje "GW".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,37

 • Śr

  4,13

 • Min

  3,06

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8111

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 622757

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane