PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Radni Olsztyna za wielkopowierzchniowym handlem

Autor: gazeta.pl 19 sierpnia 2014 10:17

Nie wystarczyło ponad dwa tysiące podpisów mieszkańców Olsztyna, sprzeciwiających się zabudowie terenów zielonych pomiędzy największymi osiedlami. Radni uchwalili plan zagospodarowania, który umożliwi tam budowę wielopiętrowych bloków i centrum handlowego- czytamy w gazeta.pl.

Spór o tereny między Nagórkami a Jarotami trwa od lipca, bo już wtedy rada miasta miała uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego dla tych okolic. Mieszkańcy woleliby tam widzieć trawniki i ścieżki rowerowe. Urzędnicy chcą umożliwić ekspansję centrów handlowych oraz stawianie wieżowców. Na tereny zielone miałoby zostać tylko 15 ha z 97 ha, nie licząc zieleni przy blokach i galerii.

Te plany nie spodobały się mieszkańcom. Do ich protestu przyłączyły się organizacje społeczne, które zorganizowały spotkania z niezadowolonymi. Olsztynianie mogli się na nich podpisać pod petycją przeciw planom zabudowy terenów między obu osiedlami.

Przeczytaj także:

Mimo że wynik głosowania był praktycznie przesądzony, to posiedzenie zamieniło się w debatę na temat inwestycji, planowania oraz uczestnictwa olsztynian w procesie podejmowania ważnych decyzji. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,94

  • Min

    2,28

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane