Radni Ursynowa o rozbudowie Tesco

Autor: passa.waw.pl 17 stycznia 2014 13:32

Radni dzielnicy Ursynów zapoznali się z uwagami mieszkańców w zakresie niedogodności wynikających z bieżącej działalności sklepu Tesco oraz w zakresie planowanej rozbudowy tego sklepu. W dniu 15 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji Budownictwa, Strategii Rozwoju i Ekologii.

Zdaniem mieszkańców planowana inwestycja spowoduje zwiększenie zanieczyszczenia powietrza.
Mieszkańcy oczekują od inwestora dialogu oraz aby inwestycja przyczyniła się do zwiększenia atrakcyjności terenu, a w szczególności aby zastosowano technologie, które przyczynią się do zmniejszenia skutków ubocznych inwestycji. Mieszkańcom w szczególności zależy na umieszczeniu całości logistyki dostaw w bryle budynku oraz aby komunikacja dla wszystkich pojazdów została umieszczona pod powierzchnią gruntu.
W posiedzeniu komisji wzięli udział przedstawiciele zarządu dzielnicy Ursynów, w tym. burmistrz Piotr Guział, naczelnik Biura Ochrony Środowiska Jacek Lolo oraz licznie przybyli mieszkańcy (około 100 osób). W przyszłości planowana jest sesja Rady Dzielnicy Ursynów w tej sprawie.
Uwagi składane przez mieszkańców podczas posiedzenia komisji dotyczyły głównie nierzetelnych pomiarów hałasu dokonywanych na potrzeby raportu oddziaływania na środowiska, zaplecza dostaw (przewidywane są dostawy w cyklu 24 h, obecnie od 6-22), parkowania przez TIR-y z włączonymi silnikami i agregatami.
Inwestycja jest teraz na etapie przedłożenia przez inwestora raportu oddziaływania na środowisko. Następnie raport zostanie poddany ocenie merytorycznej Biura Ochrony Środowiska m.st. Warszawy oraz uzgodnieniom z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska m.st. Warszawy oraz z SANEPID-em. Po tych uzgodnieniach raport wraz z uzgodnieniami zostanie wyłożony na 21 dni dla społeczeństwa, tzn. mieszkańcy będą mogli się do niego odnieść. Po wydaniu decyzji środowiskowej, zostanie złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę do Biura Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • myślący 2014-01-19 18:58:10

  zabronić tej rozbudowy! i wypędzić te wszystkie zagraniczne sklepy, niech idą do siebie!

 • ty 2014-01-18 11:08:06

  jak powstał tam hipermarket hit to okolica przypominała step teraz hiper znajduje się tuż pod oknami nowych mieszkańców warszawy którym wszystko przeszkadza bo przyjechali ze wsi , taka sama sytuacja jest w ursusie przy hiperze Leroy Merlin

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,36

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane