Rafał Brzoska: Handel detaliczny przejdzie do kanału online

www.portalspozywczy.pl 7 maja 2015 14:33

Rafał Brzoska: Handel detaliczny przejdzie do kanału online Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl, fot. PTWP

W ciągu 10 lat połowa sprzedaży detalicznej może zostać przetrasferowana do kanału online. Dostosowujemy swoje produkty i technologię m.in. do wzrostu na rynku produktów żywnościowych. Taką rolę będą spełniały specjalne przeznaczone do tego paczkomaty - zapowiada w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl przeprowadzonej w trakcie VII EEC Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Sprzedaż produktów świeżych jest najszybciej rosnącym segmentem online w takich krajach jak Wielka Brytania oraz Francja. Jak zauważa Rafał Brzoska, znaczenie handlu online produktami spożywczymi będzie stopniowo rosło. Prezes Grupy Integer.pl przewiduje także, że przeciągu 10 lat nawet połowa całości sprzedaży detalicznej może się przenieść do interentu.

- W Polsce w tej chwili to jest raptem 5 proc. W wymienionych krajach jest to już 10 proc. Wzrost będzie przyspieszał z każdym rokiem - zauważa Brzoska.

Przeczytaj także:

W odpowiedzi na zmieniający się rynek Integer planuje wprowadzenie specjalnych paczkomatów przeznaczonych na produkty świeże. - Jesteśmy po etapach prototypowych. Mamy urządzenie, które jest gotowe do komercjalizacji. W tej chwili będziemy skupiać swoją uwagę na pozyskiwaniu partnerów do projektu pilotażowego w Polsce - wyjawia Rafał Brzoska.

Przyznał również, że po okresie pilotażowym przyjdzie czas na komercjalizacje nowych paczkomatów także na rynkach zagranicznych. Zgodnie z planami pilotażowy etap realizacji projektu ma zostać zakończony jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • yoyo 2015-05-12 22:02:01

    w ciągu 20 minut same entuzjastyczne komentarze.

  • Pan Kleks 2015-05-08 17:43:31

    To wszystko pod warunkiem że takich paczkomatów będzie więcej niż zwykłych sklepów. Tylko wtedy ta usługa ma szansę na popularność i rozwój. Ale kibicuję!

  • PanT 2015-05-08 10:37:03

    duże wyzwanie bo trzeba przy tego typu maszynach stworzyć całą SKUTECZNA infrastrukturę dowozu produktów, tak aby było szybko i sprawnie. Mam nadzieje ze pomysł wypali bo jest bardzo przyszłościowy

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane