Rafalska: dostęp cudzoziemców do rynku pracy musi być kontrolowany

Autor: PAP 19 stycznia 2017 13:05

Sytuacja na rynku wyraźnie pokazuje, że w Polsce zaczyna brakować rąk do pracy - powiedziała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Zastrzegła, że polityka zachęcająca do przyjmowania cudzoziemców ze Wschodu "musi być w jakiś sposób kontrolowana".

"Z całą pewnością ta sytuacja, która jest na rynku pracy wyraźnie nam pokazuje, że w Polsce zaczyna brakować rąk do pracy. Nad rozwiązaniami korzystnymi dla emigrantów pracuje zespół pod kierunkiem wiceministra rozwoju (Jerzego ) Kwiecińskiego" - powiedziała na konferencji prasowej Rafalska, pytana o dostęp cudzoziemców do rynku pracy.

Podkreśliła, że MRPiPS przygotowało propozycje wdrożenia unijnej dyrektywy w tym zakresie. "Jesteśmy do tego zobowiązani. Nie mamy tu jeszcze wypracowanego wspólnego stanowiska z ministrem rozwoju, ale myślę, że to w najbliższych dniach się stanie" - powiedziała Rafalska.

"Jest to polityka zachęcająca do przyjęcia tu obcokrajowców ze Wschodu, natomiast mój resort też stoi na stanowisku, że ona musi być w jakiś sposób kontrolowana" - dodała.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,53

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane