Rafalska: Przyglądamy się zjawisku utraty dochodów przez 500 plus

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/PAP 16 lutego 2017 12:55

Jak zapowiada minister Elżbieta Rafalska, nie będzie zmian w kryteriach czy wysokości świadczenia z programu Rodzina 500+. W rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” zapowiada jednak przeanalizowanie sytuacji nagłej utraty dochodów.

„Żadnych ważnych zmian w programie Rodzina 500 plus w nie planujemy. […] Na pewno przyglądamy się zjawisku utraty dochodów, bo takich przypadków zgłaszanych jest coraz więcej” – stwierdziła minister w rozmowie z „DGP”.

Dopytywana, czy chodzi o sytuacje, kiedy pracownicy dogadują się z pracodawcami i dostają formalnie niższe pensje, żeby otrzymać 500 zł na dziecko, stwierdziła, że ministerstwo chce sprawdzić, czy takie zjawisko się nasila. „Jeśli tak, to zmienimy prawo, bo nie będziemy tolerować takiej sytuacji” – dodała.

Elżbieta Rafalska odniosła się również do pomysłu wprowadzenia zasady „złotówka za złotówkę” w programie Rodzina 500 plus. „Wówczas z 500 plus zrobiliśmy np. 20 plus. […] To byłoby sprzeczne z celami, jakie sobie postawiliśmy”.

Minister pytana o rezygnacje z pracy, żeby pobierać świadczenie, stwierdziła, że 24 tys. kobiet zdezaktywizowanych kobiet to niewiele wobec 2 mln pozostałych matek. Jak zauważyła, zgodnie z raportem NBP, przyczyną bierności zawodowej bywa także opieka nad starszymi, a nie tylko młodszymi, członkami rodzin.

Cały wywiad w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ula 2017-02-17 16:11:32

  U mnie też nastąpiła utrata bo sie zwolniłam z pracy bedzie 1000zł. i siedzenie w chacie, a nie charówka od rana do wieczora za 1.400, reszte se dorobie na czorno

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,26

 • Śr

  4,36

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane