PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Rafalska: Zakaz handlu w niedziele nie spowoduje utraty miejsc pracy

Autor: PAP Biznes 7 września 2016 10:41

Handel ma niedobory kadrowe, więc straszenie, że brak handlu w niedziele spowoduje utratę miejsc pracy jest słabą argumentacją - powiedziała w TVN 24 BiŚ Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

"Jako minister rodziny chciałabym, żeby rodzina miała to wytchnienie i chwilę dla siebie absolutnie wolną i niedziela wydaje się tu najwłaściwszym świętem i właściwym dniem" - powiedziała Rafalska, zapytana o pomysł niedziel wolnych od handlu.

"Musimy też pamiętać, że w tej chwili handel ma spore niedobory i problemy ze znalezieniem osób chętnych do pracy, także straszenie tym, że będzie utrata miejsc pracy jest słabą argumentacją. Jeśli chodzi o wpływ na PKB, to powiem, że od wydawania pieniędzy w niedzielę nie przybywa tych pieniędzy w kieszeni, czyli tak naprawdę, niezależnie czy rodzina wydaje pieniądze w 6 dni czy w 7, to ciągle dysponuje takimi samymi zasobami finansowymi" - dodała.

"Na koniec tego roku ten trend spadku (bezrobocia - PAP) trochę wyhamuje, bo jest okres jesienno-zimowy i widzimy, że w sierpniu był spadek o jeden punkt procentowy, a nie o dwa jak w zeszłych miesiącach, ale myślę, że na poziomie 8,6, a może 8,5 proc. się utrzyma i to byłby bardzo dobry wynik" - powiedziała Rafalska.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • WOLNA NIEDZIELA DLA KAŻDE 2016-09-07 14:51:07

  Pani Rafalska ma rację - brakuje nam ludzi w handlu do pracy. A niedziela niech będzie jak w każdym cywilizowanym kraju wolna !!! Jedynymi co stracą to galerie handlowe - i tak naprawdę to tylko dlatego jest ten szum. Galerie zarabiają tylko w piątek, sobotę i niedzielę.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,45

 • Śr

  4,24

 • Min

  2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane