PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress chce budować pięć centrów rocznie

Autor: dlahandlu.pl 7 września 2012 18:09

Jan Mroczka, prezes Rank Progress ocenia, że realizacja połowy z zapowiadanych 81 niewielkich obiektów handlowych będzie już sukcesem. Deklaruje, że spółka chce budować rocznie pięć takich obiektów.

Spółka Rank Progress, specjalista od budowania centrów handlowych w mniejszych miastach Polski poinformowała, że zakłada podbój rynków liczących 30-50 tys. mieszkańców. Jak mówił Jan Mroczka serwisowi Propertynews.pl, spółka ma wytypowanych 81 lokalizacji pod mniejsze obiekty handlowe, które chce realizować w najbliższej przyszłości.

- Będziemy zadowoleni, jeśli wybudujemy co najmniej połowę z tej liczby. Rozpoczynamy ich realizację od przyszłego roku i planujemy rocznie budować ich około pięciu. Zatem mamy horyzont inwestycyjny przewidziany na kilka lat. Nie chcemy w tej chwili zdradzać szczegółów dotyczących kosztów takiego pojedynczego przedsięwzięcia, ale możemy zapewnić, że powinniśmy osiągnąć godziwy zwrot z tych inwestycji - mówi Jan Mroczka.

I dodaje, że pod nowe inwestycje spółka ma zabezpieczone 41 ha gruntów, a posiada 88 ha.

Prezes Rank Progress podkreśla, że zakup gruntu w danej lokalizacji i rozpoczęcie budowy jest podyktowane tylko i wyłącznie potwierdzeniem danej lokalizacji przez najemców. Jak tłumaczy, spółka ogranicza w ten sposób swoje ryzyko biznesowe.

- Najemców spożywczych wybieramy na podstawie wielu parametrów, m.in.: ceny, potrzeb lokalnego rynku, konkurencji w danej lokalizacji. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi wiodącymi markami pod warunkiem, że w danej lokalizacji spełniają wyżej określone wymogi - mówi Jan Mroczka.

Prezes spółki deweloperskiej poinformował także, że w tym roku firma zamierza realizować projekty inwestycyjne w Chojnicach (centrum handlowe o pow. 30 tys. m2), dwa parki handlowe w Grudziądzu i Krośnie (po 6 tys. m2) oraz galerię śródmiejską w Pile (ponad 30 tys. m2). - Prowadzimy rozmowy w sprawie kilku projektów, które moglibyśmy potencjalnie przejąć. Negocjacje w sprawie jednego z nich są mocno zaawansowane. O przejęciu poinformujemy, kiedy zostanie zrealizowane - mówi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,06

  • Min

    2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane