PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress chce przejmować nieruchomości komercyjne

Autor: PAP 6 czerwca 2012 11:33

Rank Progress, może w najbliższym czasie przejąć jedną nieruchomość komercyjną, a do końca roku zakupić jeszcze jeden obiekt. Na przyszły rok zapowiada kolejne akwizycje - powiedział w rozmowie z PAP prezes spółki Jan Mroczka. Niewykluczone, że już w II kwartale deweloper uruchomi budowę jednego ze swoich projektów, co będzie miało pozytywny wpływ na wyniki spółki w tym okresie.

"Poważnie myślimy o akwizycji jednej już rozpoczętej inwestycji. Prawdopodobieństwo, że uda się ją przejąć w II kwartale jest duże. Zakup kolejnej nieruchomości, która ma już pozwolenie na budowę, jest możliwy pod koniec tego roku" - powiedział w rozmowie z PAP Mroczka.

"Ponadto prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami o przejęciu kolejnych obiektów. Do transakcji powinno dojść w przyszłym roku" - dodał.

Prezes poinformował, że łącznie z przejętymi obiektami, spółka może zrealizować cel uruchomienia 5-6 projektów w tym roku.

"Z obiektów, o których mówiliśmy na początku roku, jest szansa na rozpoczęcie budów w Pile, Krośnie, Grudziądzu i Chojnicach" - podał Mroczka.

Przeczytaj także:

Dodał, że w przypadku planowanej inwestycji w Duchnowie, spółka czeka na uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania. Ma być on gotowy do końca roku. Z kolei w sprawie projektu w Lublinie nadal toczą się negocjacje z obecnym właścicielem.

Mroczka poinformował, że istnieje prawdopodobieństwo, iż spółka uruchomi jedną ze wspomnianych inwestycji jeszcze w II kwartale.

"Wówczas od razu zostanie on rozpoznany w zysku netto. Niewykluczone, że do końca półrocza zdążymy również przejąć jeden obiekt, który także wpłynie pozytywnie na wynik. Prawdopodobieństwo jest duże" - podał prezes.

"W najgorszym wypadku, jeśli w czerwcu nie uda nam się rozpocząć ani przejąć żadnej inwestycji, to poziom zysku netto powinien być na lekkim plusie, przy założeniu, że kurs euro na koniec kwartału będzie zbliżony do obecnego. Jednak wysoki wzrost wyniku zanotujemy wtedy zapewne w III-IV kwartale, kiedy skumuluje się rozpoczęcie kilku projektów" - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane