PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress: Kupno gruntu podyktowane potwierdzeniem lokalizacji przez najemców

Autor: www.dlahandlu.pl 6 września 2012 12:45

Mamy w planach budowę 81 mini-centrów handlowych dedykowanych dla miejscowości pomiędzy 30 a 50 tys. mieszkańców. Pojedyncze mini-centrum składa się z kilkunastu lokali ułożonych w budynku w ten sposób, że jest to połączenie parku handlowego z minigalerią. Wszystkie targetowane lokalizacje zostały już omówione z potencjalnymi najemcami, ale są to najemcy sieciowi obecni w całej Polsce. Raczej nie staramy się współpracować z lokalnymi sieciami - mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

- Najemców spożywczych wybieramy na podstawie wielu parametrów, które są m.in. kombinacją parametrów cenowych, dofinansowania, potrzeb lokalnego rynku, konkurencji w danej lokalizacji oraz kilku innych. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi wiodącymi markami pod warunkiem, że w danej lokalizacji spełniają wyżej określone wymogi - dodaje prezes Rank Progressu.

Na pytanie: czy na tego typu mini-centów handlowych jest jeszcze miejsce na rynku, skoro Czerwona Torebka ma podobną koncepcję? Jan Mroczka odpowiada: Staramy nie wchodzić sobie w drogę. Jeśli natomiast mamy najemców na te centra, a to jest determinantą ich sukcesu, to dlaczego nie powinniśmy ich wybudować? My do koknretnych lokalizacji idziemy już z pakietem najemców i nie musimy ich szukać. Zatem kupno gruntu w danej lokalizacji i rozpoczęcie budowy jest podyktowane tylko i wyłącznie potwierdzeniem danej lokalizacji przez najemców. Ograniczamy w ten sposób swoje ryzyko biznesowe.

Prezes spółki zapewnia, że kondycja spółki jest bardzo dobra. - Mamy niskie zadłużenie, około 50 mln zł gotówki na kontach, żadnych problemów z pozyskaniem finansowania i szeroko zakrojone plany inwestycyjne - podsumowuje Jan Mroczka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane