Rank Progress ma więcej ziemi pod centrum handlowe w Pile

Property News 12 lipca 2012 14:24

Spółka Rank Progress wydała blisko 5,9 mln zł na tereny inwestycyjne o łącznej powierzchni 3,3 ha w Pile, w rejonie ulicy Zakopiańskiej i 14 lutego. Legnicki deweloper jest już właścicielem sąsiedniej nieruchomości o powierzchni blisko 3 ha. Pod koniec tego roku zamierza rozpocząć tu budowę centrum handlowego.

Jan Mroczka, prezes Rank Progress, w lutym br. mówił w rozmowie z Propertynews.pl, że wielkość centrum handlowego w Pile jest uzależniona od tego, czy spółce uda się kupić dodatkowe grunty. - Dokupienie pozostałych terenów determinuje wyłącznie skalę i rodzaj projektu. Zbudujemy jednopoziomowe lub na przykład dwupoziomowe centrum - podkreślał Jan Mroczka.

Przewidywany termin rozpoczęcia inwestycji to IV kwartał 2012 roku, a ostateczny termin zakończenia i oddania go do użytku to III kwartał 2014 roku, jednak spółka chciałaby ukończyć inwestycję dużo wcześniej.

Po ogłoszeniu w lutym br. informacji o planach budowy przez Rank Progress centrum handlowego w Pile, prezes Mroczka zapewniał, że najemcy zadeklarowali wstępną chęć wynajęcia ok. 70 proc. planowanej powierzchni.

Wcześniej na tych terenach Parkridge zamierzał wybudować galerię Focus Mall o powierzchni ponad 32 tys. mkw. Plany firmy pokrzyżował jednak kryzys gospodarczy, a sama spółka w Wielkiej Brytanii ogłosiła upadłość. Pomimo wcześniejszych zapewnień, że inwestycje w Polsce będą realizowane, teraz likwiduje spółki w naszym kraju.

W połowie lutego br. Rank Progress kupił 100 proc. udziałów w spółce GEMAR - UMECH Sp. z o.o., która jest użytkownikiem wieczystym działki położonej w Pile przy ul. 14 lutego. Pozostała część terenu pozostawała w rękach Grupy Aviva, która w 2005 roku powołała z Parkridgem fundusz do realizacji galerii handlowych w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane