PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress na finiszu sprzedaży Galerii Świdnickiej

Autor: dlahandlu.pl 16 maja 2017 09:32

Zarząd Spółki Rank Progress S.A. poinformował, że 15 maja br. spółka zależna Progress XI Sp. z o.o. otrzymała od Calioppe Investments sp. z o.o. zawiadomienie w związku z dokonaniem wpłaty przez kupującego i uznaniem na rachunku powierniczym kwoty zaliczki oraz kwoty stanowiącej wkład własny kupującego niezbędny do uruchomienia i przejęcia kredytu, co wynika z przedwstępnej umowy sprzedaży zorganozowanej części przedsiębiorstwa przez Rank Progress. Kupujący wyznaczył termin do zawarcia umowy przyrzeczonej na dzień 30 maja 2017r.

Przypomnijmy: 23 grudnia 2016 roku Rank Progress podpisał z Calioppe Investments przedwstępną umowę sprzedaży praw do gruntów i budynków pod nazwą Galeria Świdnicka za 26,7 mln euro. Od ceny może zostać potrącona kwota zadłużenia Rank Progress, jeśli kupujący przejmie zobowiązania wobec banku.

Z raportu Rank Progress za III kwartał ub. r. wynika, że na koniec września zadłużenie grupy w kredytach wynosiło 470,7 mln zł (84,4 mln euro). Z kredytu zaciągniętego w mBanku, którego zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomościach w Świdnicy, pozostało do spłaty 67,4 mln zł, czyli 15,6 mln euro.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane