Rank Progress notuje wyniki poniżej oczekiwań

Autor: www.dlahandlu.pl 15 listopada 2013 11:28

30,8 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów i usług oraz 2,6 mln zł zysku operacyjnego miała Grupa Rank Progress po trzech kwartałach 2013 roku.

Po dziewięciu miesiącach bieżącego roku Rank Progress, jeden z czołowych polskich deweloperów komercyjnych, odnotował 30,8 mln zł przychodów ze sprzedaży produktów i usług (bez uwzględnienia zmiany stanu produktów). Jednocześnie legnicka spółka osiągnęła 2,6 mln zł skonsolidowanego zysku operacyjnego, wobec 11,1 mln zł straty w tym samym okresie przed rokiem. Na poziomie netto grupa wykazała narastająco 17,8 mln zł straty. W samym III kwartale spółka uzyskała 10,5 mln zł przychodów oraz wygenerowała ujemny wyniki na poziomie 7,6 mln zł netto.

Kluczowy wpływ na rezultaty finansowe miały w ubiegłym kwartale przeszacowania w dół nieruchomości spowodowane głównie deprecjacją euro, która wpłynęła negatywnie na wycenę obiektów handlowych należących do legnickiego dewelopera. Wynik obniżyła również zaktualizowana wycena planowanej galerii w Pile, której planowana powierzchnia, po korekcie projektu, zmniejszyła się o 1000 mkw. Wpływ wszystkich przeszacowań na wynik netto w III kwartale to ok. - 8,7 mln zł. Dodatkowo spółka musiała rozliczyć w III kwartale koszty emisji obligacji serii D oraz odsetki od nich łącznej wysokości 1,9 mln zł.

- Wyniki w tym roku, jak dotychczas mijają się z naszymi oczekiwaniami, ale na osiągnięcia dewelopera komercyjnego warto patrzeć w dłuższym horyzoncie. Inwestycje takie trwają kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt miesięcy. My prowadzimy w tej chwili kilka dużych projektów, co w przyszłości pozytywnie wpłynie na nasze wyniki - zapowiada Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

15 listopada br. zostanie otwarte chojnickie regionalne centrum handlowe - Brama Pomorza. Obecnie spółka buduje dwa kolejne obiekty: w Oleśnicy oraz w Pile. Otwarcie oleśnickiego „Pogodnego Centrum" planowane jest na I kwartał przyszłego roku. Natomiast budowa inwestycji w Pile zostanie zakończona w III kwartale 2014 roku.

Na etapie przygotowań do realizacji jest inwestycja w Miejscu Piastowym k. Krosna. Finalizowane są procedury administracyjne oraz negocjacje związane z wyłonieniem generalnego wykonawcy. - Wiosną przyszłego roku chcemy rozpocząć budowę galerii w Mielcu. Przymierzamy się też do rozpoczęcia inwestycji w Kielcach. Niewykluczone, że prace przygotowawcze ruszą jeszcze w tym roku. Jeśli tak będzie, obiekt oddamy nie wcześniej niż pod koniec 2015 r. - mówi Jan Mroczka.

Rank Progress jest jednocześnie bliski sprzedaży kilku swoich obiektów. Najbardziej zaawansowane rozmowy toczą się w sprawie Galerii Świdnickiej. Ich rezultatu można spodziewać się, zdaniem zarządu, w ciągu 2-3 miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane