PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress odkupił od sieci Carrefour grunty w Olsztynie

Property News 18 maja 2012 14:20

Rank Progress wyspecjalizował się w budowie obiektów handlowych w średnich miastach Polski. Przez 10 lat działalności firma zrealizowała 48 takich inwestycji. Jan Mroczka, prezes legnickiej spółki, zapewniał w trakcie panelu dotyczącego rynku nieruchomości komercyjnych, odbywającego się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, że nie zamierza spocząć na laurach. Zapowiedział, że firma jeszcze mocniej przyspieszy z ekspansją, również w największych miastach.

Jan Mroczka przyznaje jednak, że jego firma coraz bardziej interesuje się dużymi miastami. Rank Progress szykuje się do budowy centrum handlowego w podwarszawskiej Wiązownie. - Zbudujemy tu obiekt o powierzchni ponad 100 tys. mkw. Obecnie stopień komercjalizacji przekracza 50 proc.- zaznacza.

Prezes spółki zdradził, że jest w trakcie negocjowania zakupu kolejnej atrakcyjnej lokalizacji w stolicy.

Firma dysponuje także gruntami pod wielofunkcyjny projekt komercyjny w Katowicach, w sąsiedztwie realizowanego właśnie centrum kongresowego.

Mówiąc o przyszłej ekspansji, Jan Mroczka poinformował, że w ubiegłym miesiącu spółka odkupiła od sieci Carrefour tereny inwestycyjne w Olsztynie. -Teren objęty jest miejscowym planem zagospodarowania. Jesteśmy w trakcie komercjalizacji i wiosną przyszłego roku chcemy rozpocząć budowę centrum. Planujemy, że obiekt będzie miał ok. 60 tys. mkw. Jednym z głównym najemców będzie operator budowlany - zdradził Mroczka.

Kolejny projekt to centrum handlowe w Kielcach, przy obwodnicy miasta. - Zamierzamy zbudować duży obiekt i pomimo że nasycenie powierzchnią handlową w mieście jest już duże, to procent wynajmu naszej inwestycji przekracza 60 proc. - informuje.

Rank Progress nie skupia się wyłącznie na dużych obiektach. Spółka realizuje także mniejsze retail parki. - Za miesiąc rozpoczniemy rozbudowę istniejącego obiektu handlowego w Grudziądzu. Na dwóch hektarach powstanie obiekt, który jest już wynajęty w 100 proc. - podkreśla Mroczka.
- Powiększamy także zrealizowany obiekt OBI w Krośnie. Funkcje istniejącego marketu uzupełnimy o ofertę handlową dedykowaną dla całego regionu - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane