PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Rank Progress odrobił straty

Property News 16 maja 2016 20:26

Grupa Kapitałowa Rank Progress wygenerowała w I kwartale 2016 r. zysk netto w wysokości 6,8 mln zł. Rok wcześniej deweloper był pod kreską 17,2 mln złotych. Na tak wyraźną poprawę wyników wpływ miała głównie transakcja sprzedaży projektu Aviator w Mielcu.

Zysk operacyjny Rank Progress wyniósł 20 mln złotych w porównaniu do straty 29,6 mln złotych zanotowanej w porównywalnym okresie roku ubiegłego.

W grudniu 2015 roku Progress V, spółka zależna Rank Progress, podpisała z Pergranso umowę sprzedaży nieruchomości w Mielcu, związanej z obiektem handlowo-usługowym w budowie Aviator wraz z infrastrukturą techniczną i prawami oraz opracowaniami do dokumentacji projektowej inwestycji za 67,34 mln zł netto. Wpływ transakcji na wyniki w omawianym okresie wyniósł 16,335 mln złotych.

Warto też zauważyć, że spółka w kolejnych okresach sprawozdawczych rozpozna także wpływ sprzedaży nieruchomości w Mielcu z dnia 11 grudnia 2015 r. Rank Progress zawarł wtedy umowę sprzedaży gruntu inwestycyjnego w Mielcu na rzecz Leroy Merlin Inwestycje. Wartość umowy to 15,5 mln zł netto za grunt o powierzchni 2,87 ha, a płatności były realizowane etapami. Kwota 5 mln złotych została uiszczona w ubiegłym roku. W marcu tego roku, zgodnie ze spełnieniem się warunków opisanych w umowie, spółka otrzymała kwotę 8,5 mln złotych. Kwota ta w skróconym skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym za I kwartał 2016r. znajduje się w pozycji „pozostałe zobowiązania krótkoterminowe” sprawozdania z sytuacji finansowej jako otrzymane przychody przyszłych okresów i wpłynie na wyniki kolejnych okresów sprawozdawczych. Do zapłaty pozostaje kwota 2 mln złotych.

W pierwszych pięciu miesiącach 2016 roku spółka zmniejszyła saldo zadłużenia o 47,3 mln zł w wyniku wykupu części obligacji serii D oraz spłaty pożyczki do Plus Banku. Grupa zecydowanie poprawiła też cashflow operacyjny, wypracowując ponad 12,5 mln zł dodatniego CFO.

- Aktualnie koncentrujemy się na intensywnych negocjacjach w sprawie refinansowania zadłużenia z tytułu obligacji serii D, których termin zapadalności przypada na 14 czerwca 2016 roku. Jestem przekonany, biorąc pod uwagę m.in. wartość posiadanych w grupie kapitałowej aktywów, że prowadzone obecnie rozmowy z instytucjami rynku finansowego przyniosą pozytywne rezultaty - mówi Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress.

Całość na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane