Rank Progress: Ponad 106,3 mln zł kredytu na spłatę obligacji

Autor: dlahandlu.pl 9 czerwca 2016 10:05

Spółka podpisała z Bankiem Ochrony Środowiska umowę kredytu nieodnawialnego, w wysokości 106.365.000,00 zł. Kredyt został udzielony w celu sfinansowania wykupu obligacji serii D (nominalnie 98,9 mln zł, z odsetkami 102,5 mln zł) i prowizji przygotowawczej oraz rezerwy obsługi długu. Dniem ostatecznym spłaty kredytu jest dzień  7 czerwca 2019 r., przy czym kredyt podlega spłacie w 3 równych kwotach w wysokości 35.455.000,00 zł w dniach 10 czerwca 2017 r., 10 czerwca 2018 r. i do zakończenia okresu kredytowania.

Spłata obligacji w wyniku dywersyfikacji źródeł finansowania działalności pozwoli spółce na intensywniejsze planowanie nowych inwestycji i obniżenie kosztów finansowych.

Oprocentowanie kredytu oparte jest o zmienną stopę procentową WIBOR 3M powiększoną o ustaloną marżę. Dodatkowo Spółka zapłaci bankowi na pokrycie kosztu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego kwotę odpowiadającą obowiązkowej opłacie rocznej oraz opłacie ostrożnościowej ponoszonym przez Bank z tytułu udzielonego kredytu naliczanym w trybie określonym przepisami ustawy z dnia 14.12.1994 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym.

- Podpisana umowa na spłatę obligacji to wypełnienie składanych przez nas od kilku miesięcy deklaracji związanych ze zdobyciem nowego źródła finansowania działalności spółki. Z drugiej zaś strony sfinalizowanie transakcji z tak renomowanym bankiem to dowód na to, że instytucje finansowe dostrzegają potencjał naszych aktywów. Jestem także przekonany, że spłata obligacji pozwoli nam teraz łatwiej planować nowe inwestycje i rozwój Rank Progressu. Warto też podkreślić, że zamiana obligacji na nowy kredyt obniży nasze koszty finansowe – komentuje Jan Mroczka, Prezes Zarządu Rank Progress SA.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.

Do głównych inwestycji realizowanych przez Grupę Rank Progress należą wielkopowierzchniowe centra handlowo-usługowe, parki handlowe oraz galerie handlowe ulokowane w średniej wielkości miastach. W latach 2001-2015 Rank Progress zrealizował 53 projekty inwestycyjne, w tym wybudował 13 własnych galerii i parków handlowych – w Jeleniej Górze, Legnicy, Świdnicy, Kaliszu, Kłodzku (Galeria Twierdza I i Park Handlowy Twierdza II), Zamościu, Zgorzelcu, Grudziądzu, Oleśnicy, Pile, Krośnie oraz w Lipienicach k. Chojnic.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane